شروع مذاکرات فنی ایران و آژانس اتمی در وین

به گزارش مجله سفرنامه دبی، روزنامه وال استریت ژورنال اطلاع داد که مذاکرات ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی که قرار بود در تهران برگزار گردد با تغییر برنامه، در وین و در کنار نشست کمیسیون مشترک برجام در حال برگزاری است.

شروع مذاکرات فنی ایران و آژانس اتمی در وین

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، تغییراتی در برنامه مذاکرات ایران با آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره نگرانی های پادمانی آژانس درباره مواد هسته ای در ایران بوجود آمده است.

خبرنگار روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال با اشاره به مطلب فوق نوشت: مذاکرات امروز شروع شد اما هیئت ها در حال حاضر در ایران نیستند و گفت وگوها با کارشناسان هسته ای ایران در وین در حال برگزاری است.

وی اضافه نمود: ایران اوایل ماه جاری خواهان تاخیر در این گفت وگوها شده و اعلام نموده که کارشناسان هسته ای برای مذاکرات احیای برجام در وین حضور دارند. بنابراین گفت وگوها در وین در حال برگزاری است. این موضوع ممکن است برای ایران مناسب باشد و مقامات ارشد هسته ای می توانند سوالات آژانس را رفع نمایند.

آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز اظهار داشت که آژانس و ایران امروز فرایند متمرکزی را با هدف شفاف کردن موضوعات پادمانی شروع نموده اند. این گفت وگوها بر اساس توافقی بود که در ماه مارس میان رافائل گروسی مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی و علی اکبر صالحی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی بوده است.

خبرنگار وال استریت ژورنال نوشت: موضوعات در سطح کارشناسان فنی برگزار گردیده است. نشست امروز در وین برگزار گردید و کارشناسان ایرانی شرکت نماینده، در نشست دیگری درباره برنامه جامع اقدام مشترک در بخش دیگری از وین، پایتخت اتریش نیز شرکت دارند.

سخنگوی دولت آلمان امروز اطلاع داد که در مذاکرات هسته ای ایران، ما شاهد تحرک، تغییر و میل به پیشرفت هستیم.

میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین اتریش در صفحه توئیتر خود نوشت: در جمع بندی نتایج دو هفته ارزیابی درباره احیای برجام می توانیم با رضایت بگوییم که مذاکرات وارد مرحله تهیه پیش نویس شده است.

وی همچنین اضافه نمود: با راهکارهای عملی هنوز فاصله زیادی داریم اما از فقط صحبت کردن به توافق کردن روی گام های معین برای حرکت به سمت اهداف رسیده ایم.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 21 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 21 اردیبهشت 1400 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 1783

به "شروع مذاکرات فنی ایران و آژانس اتمی در وین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع مذاکرات فنی ایران و آژانس اتمی در وین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید