آمریکا یک قطعنامه را وتو کرد

به گزارش تور دبی ارزان، ایسنا نوشت: سفیر آمریکا در سازمان ملل در بیانیه ای اعلام کرد، واشنگتن یکی از قطعنامه های شورای امنیت درباره مساله نیروهای تروریست خارجی را وتو کرد چرا که این قطعنامه در پرداختن به موضوع بازگشت چنین شبه نظامیانی به کشورهای خود ناکام بوده است.

آمریکا یک قطعنامه را وتو کرد

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، کلی کرافت، سفیر آمریکا در سازمان ملل در این بیانیه که از طریق توییتر منتشر شد، گفت: امروز، شورای امنیت در انجام مسئولیتش برای کمک به مبارزه علیه تروریسم ناکام بود. آمریکا این تصمیم مسئولانه برای وتو پیش نویس این قطعنامه را اتخاذ کرد چرا که این قطعنامه در گام نخست مهم و حیاتی در اذعان به بازگشت نیروهای تروریست خارجی و خانواده هایشان به کشورهای خود ناکام بود.

اوایل روز دوشنبه دیان تریانسیا دجانی، سفیر اندونزی و رئیس دوره ای شورای امنیت سازمان ملل که کشورش این پیش نویس را تهیه کرده، گفت، در جریان یک جلسه رای گیری غیرعلنی، 14 کشور به این قطعنامه رای مثبت دادند و یک کشور آن را وتو کرد.

یک قطعنامه در شورای امنیت 15 عضوی در صورتی تصویب می شود که رای مثبت دست کم 9 کشور عضو را بدست آورد و از سوی هیچ یک از پنج عضو دائم این شورا یعنی چین، فرانسه، روسیه، انگلیس و آمریکا وتو نشود.

آمریکا مرتبا تاکید کرده که کشورها باید شهروندان خود را که برای پیوستن به گروه های تروریستی از جمله داعش به کشورهای دیگر سفر کرده اند، بازپس گیرد. این در حالی است که کشورهای اروپایی برای بازپس گیری اتباع خود که به منظور پیوستن به گروه های تروریستی به خارج سفر کرده اند، تمایلی ندارند.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 26 مهر 1399 بروزرسانی: 26 مهر 1399 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 1380

به "آمریکا یک قطعنامه را وتو کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا یک قطعنامه را وتو کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید