آمریکا 10 تبعه ایران را به کوشش برای دور زدن تحریم ها متهم کرد خبرنگاران

به گزارش مجله سفرنامه دبی، وزارت دادگستری آمریکا با صدور بیانیه ای گفت ده تبعه ایران به کوشش برای دور زدن تحریم ها علیه ایران متهم شده اند.

آمریکا 10 تبعه ایران را به کوشش برای دور زدن تحریم ها متهم کرد خبرنگاران

گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، وزارت دادگستری آمریکا در بیانیه ای اظهار داشت 10 تبعه ایران را به کوشش برای دور زدن تحریم ها علیه حکومت جمهوری اسلامی طی 20 سال گذشته متهم نموده است.

در این بیانیه آمده چنانچه خوانده ها در این پرونده مجرم شناخته شوند به تحمل حداکثر 20 سال حبس محکوم خواهند شد. وزارت دادگستری آمریکا معتقد است متهمان در خارج از ایالات متحده هستند.

این شکوائیه کیفری که امروز از آن رونمایی شده خوانده ها را به پنهان کاری در انجام معاملاتی به ارزش بیش از 300 میلیون دلار برای حکومت ایران به وسیله شرکت های صوریِ واقع در دره سن فرناندو، کانادا، هنگ کنگ و امارات متحده عربی متهم نموده است.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران دولت های مختلف آمریکا در راستای اهداف خصمانه خود علیه جمهوری اسلامی تحریم هایی را به بهانه های مختلف وضع نموده و جنگ اقتصادی را در دستور کار قرار داده اند.واشنگتن شرکت های آمریکایی و شرکت های مستقر در کشورهای ثالث را به تبعیت از این تحریم ها ملزم می نماید.

دفتر تروریسم و اطلاعات اقتصادی وزارت خزانه داری یا FTI که در سال 2004 به عنوان یکی از نهادهای وزارت خزانه داری آمریکا ایجاد شده مرکز طراحی جنگ اقتصادی این کشور علیه کشورهای مخالف با سیاست های کلان واشنگتن، از جمله ایران به شمار می رود.

یکی از مهم ترین اهداف و محورهای فعالیت دفتر تروریسم و اطلاعات اقتصادی را راهنمایی جنگ اقتصادی علیه ایران، ضربه زدن به گروه های محور مقاومت و تبدیل کردن نظام اقتصادی آمریکا به یک اهرم فشار علیه اقتصاد کشورهای ناهمسو با این کشور تشکیل می دهند.

سی ان ان در گزارشی در سال 2010 دفتر تروریسم و اطلاعات اقتصادی را اتاق جنگ ساکت علیه ایران توصیف نموده و درباره آن نوشته است: آنها در واقع، مسئول فلج کردن اقتصاد ایران هستند. سی ان ان نوشته فعالیت های این دفتر معمولا بدون جار و جنجال انجام می شوند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1400 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 1756

به "آمریکا 10 تبعه ایران را به کوشش برای دور زدن تحریم ها متهم کرد خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا 10 تبعه ایران را به کوشش برای دور زدن تحریم ها متهم کرد خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید