اختصاصی، تشریح جزئیات حوادث دیشب بغداد ، همه بازداشت شدگان آزاد شدند

به گزارش تور دبی ارزان، دبیرکل گردان های الخراسانی از گروه های حشد شعبی ضمن تشریح جزئیات حوادث دیشب بغداد از آزادی همه افراد بازداشت شده از گردانهای حزب الله عراق اطلاع داد.

اختصاصی، تشریح جزئیات حوادث دیشب بغداد ، همه بازداشت شدگان آزاد شدند

سید علی الیاسری دبیرکل گردان های الخراسانی وابسته به الحشد الشعبی در تبادل نظر با خبرنگار گروه بین الملل تور دبی ارزان به تشریح حوادث شب گذشته در عراق و حمله به مقر الحشد الشعبی پرداخت.

وی درباره جزئیات عملیات بازداشت و آینکه آیا در جریان این امر آمریکایی ها حضور داشته اند، گفت: این دستگاه مبارزه با تروریسم بود که عملیات بازداشت را انجام داد. بعضی نشانه ها هست که کسانی که آنها را همراهی کردند، نیروهای آمریکایی بودند. در نتیجه، کاری که شد یک اقدام تحریک آمیز بود. الحاج ابوفدک (عبد العزیز المحمداوی) به طور مستقیم به وسیله تماس با مراجع ذیربط وارد عمل شد و رئیس دستگاه مبارزه با تروریسم در ابتدای امر آگاهی از موضوع را رد کرد.

وی اضافه نمود: حاج فالح الفیاض (رئیس حشد و مشاور امنیت ملی) و حاج العامری (هادی عامری) در این موضوع ورود کردند و موضوع با حل شدن و آزادی (افراد) دوطرف فیصله یافت.

الیاسری درپاسخ به سوالی درباره تعداد بازداشت شدگان و اینکه آیا همگی آنها آزاد شدند، گفت: بله، همه افراد وابسته به گردان های حزب الله آزاد و برای حل این بحران به مرجع زیربط در الحشد الشعبی ارجاع شدند.

وی درباره علت بازداشت گفت: گمان می کردند که هدف قرار دریافت فرودگاه و منطقه الخضراء از این مقر اجرا شده است. ادعا کردند که سکوهای پرتاب موشک در این مقر هست. در نتیجه، همه اینها موضوعات تحریک آمیزی با هدف خدشه وارد کردن به وجهه الحشد و مقاومت است.

این فرمانده الحشد الشعبی توضیح داد: همه مقرهای الحشد الشعبی مجهز به همه امکاناتی هست که با بکارگیری آنها با دشمن مقابله می کرد؛ از سکوهای موشک گرفته تا سایر امکانات. نمی توان دستور تعدی و تعرض به آنها را صادر کرد زیرا مقرهای الحشد الشعبی قدسیت و خصوصیت خود را دارد. انتظار است که اگر حکومت موضع مشخصی دارد، خودش بدون تعرض به صندلی نمادین این مقرها و موجودیت آنها (موضوع) را دنبال کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 5 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 1272

به "اختصاصی، تشریح جزئیات حوادث دیشب بغداد ، همه بازداشت شدگان آزاد شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختصاصی، تشریح جزئیات حوادث دیشب بغداد ، همه بازداشت شدگان آزاد شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید