اسکاتلند می خواهد با استقلال از انگلیس به اتحادیه اروپا بازگردد

به گزارش تور دبی ارزان، وزیر اول اسکاتلند میخواهد در صورت پیروزی مجدد در انتخابات، بار دیگر همه پرسی استقلال از انگلیس و بازگشت به اتحادیه اروپا را در دستور کار قرار دهد.

اسکاتلند می خواهد با استقلال از انگلیس به اتحادیه اروپا بازگردد

با ما سفر کنید و با تور اروپا ارزان بهار 1400 از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش ایرنا، در حالی که تنها یک ماه به اجرایی شدن خروج انگلیس از اتحادیه اروپا باقی مانده، نیکلا استورجن رئیس دولت اسکاتلند از قصد خود برای بازگشت به این اتحادیه خبر داده است.

نشریه دی سایت امروز (سه شنبه) نوشت: نیکلا استورجن می خواهد بلافاصله پس از انتخابات پارلمانی، بار دیگر همه پرسی استقلال اسکاتلند را برگزار کند و این منطقه را بعنوان کشوری مستقل به اتحادیه اروپا باز گرداند.

وی در کنفرانس سالانه حزب ملی اسکاتلند (SNP) که به شکل مجازی برگزار گردید با بیان این مطلب تاکید نمود: اردیبهشت ماه آینده ما از شما مردم اسکاتلند خواهیم خواست که به ما اعتماد کنید تا بتوانیم این کار را برای ساخت یک کشور بهتر انجام دهیم. اسکاتلند حق دارد استقلال را انتخاب کند اگر اکثریت ما این را بخواهیم.

در اولین همه پرسی که در سال 2014 برگزار گردید، 55 درصد اسکاتلندی ها به ماندن در حوزه انگلیس رای دادند. با این حال ، با توجه به اجرایی شدن قریب الوقوع برگزیت و طبق خواست حزب حاکم اسکاتلند برای این منظور رای گیری جدید ضروری است. این در حالی است که در همه پرسی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا در سال 2016 ، اکثریت مردم اسکاتلند به ماندن این منطقه در اتحادیه اروپا رای مثبت دادند.

نظرسنجی های اخیر نشان می دهد که حمایت اسکاتلندی ها از استقلال کشورشان از انگلیس به بالاترین سطح رسیده است.

استورجن همچنین در کنگره حزبی خطاب به اتحادیه اروپا گفت: شما بخشی از کسانی هستید که ما هستیم و همواره خواهیم بود. او در همسویی با سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا گفت: شما از ما دور نیستید. از کسانی که از کشورهای دیگر برای زندگی به کشور ما آمده اند ، از این بابت ممنونم - لطفاً بمانید.

به گفته استروجن ، اسکاتلند می خواهد به زودی به عنوان یک کشور عضو مستقل به اتحادیه اروپا بازگردد.

این در حالی است که بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس قاطعانه برگزاری همه پرسی دیگری را رد می نماید. جیمی دیویس سخنگوی جانسون در این رابطه گفت: اسکاتلندی ها به این همه پرسی رأی دادند و خواستند که بخشی از انگلستان باقی بمانند. طبق قوانین انگلیس ، دولت منطقه ای اسکاتلند برای برگزاری همه پرسی باید از دولت مرکزی اجازه دریافت کند. استورجن اعلام نموده در صورت لزوم علیه این آیین نامه نیز شکایت خواهد نمود.

منبع: عصر ایران
انتشار: 12 دی 1399 بروزرسانی: 12 دی 1399 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 1540

به "اسکاتلند می خواهد با استقلال از انگلیس به اتحادیه اروپا بازگردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسکاتلند می خواهد با استقلال از انگلیس به اتحادیه اروپا بازگردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید