اقامت گردشگران چینی و عراقی در خانه های غیرمجاز تهران!

معاون گردشگری استان تهران از شناسایی اقامتگاه های غیرمجاز گردشگران چینی و عرب زبان در شهر تهران و سامان دهی آن ها اطلاع داد.

اقامت گردشگران چینی و عراقی در خانه های غیرمجاز تهران!

اگر علاقمند به سفر با بهترین تورهای زمستانی کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و ابشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

به گزارش گروه رسانه های خبرنگاران،مدتی است گردشگران چینی و عراقی که شخصا و خارج از تور برای سفر به ایران اقدام می نمایند، در اماکن غیرمجاز اسکان دارند، اماکنی که بیشتر به خانه های شخصی شباهت دارد تا مثلا یک هتل و یا حتی مهمان پذیر. گزارش شده بعضی از این اماکن محل اسکان اتباع چینی مشغول به کار در ایران است. از سوی دیگر نیز بعضی حَمَلِه ها یا همان واسطه هایی که سفر اتباع عراقی و عرب زبان را به ایران برنامه ریزی و مدیریت می نمایند، خانه هایی را برای اسکان این مسافران اختصاص داده اند که از هیچ مرجعی مجوز قانونی ندارد.

عراقی ها با این که بیشترین حجم گردشگران ورودی به ایران را تشکیل داده اند، اما جزو نابسامان ترین آن ها به شمار می آیند. ایران از حدود سه سال پیش سامان دهی این گروه را در دستور کار قرار داده، اما آن فرایند نامنظم کماکان ادامه دارد و اکنون به جایی رسیده که واسطه ها برای کسب سود بیشتر، اسکان در اماکنی را پیشنهاد می دهند که کمترین سطح کیفیت را دارد و به بدنامی ایران منجر می گردد. تکرار این جریان از سوی چینی ها با افزایش شمار گردشگران این کشور در ایران رخ داده است، گردشگرانی که این روزها بیشتر از سایرین بدون راهنمای ایرانی در کشورمان دیده می شوند.

علی رفیعی درباره اقدام و برخورد با این نابسامانی که فرایند رو به رشدی دارد و مغایر با تعاریف صنعت گردشگری است، به ایسنا گفت: ما کاملا به موضوع اقامت غیرمجاز اتباع چینی و عرب زبان بویژه عراقی ها در شهر تهران اشراف داریم. این مساله در هشتمین، نهمین و دهمین جلسه کمیسیون ارتقاء امنیت گردشگران خارجی و مقاصد گردشگری استان تهران آنالیز شده است.

وی سپس از شناسایی کامل این اقامتگاه های غیرمجاز که مورد استفاده گردشگران چینی و عرب زبان قرار گرفته، اطلاع داد و اظهار کرد: درصدد سامان دهی و آنالیز این موضوع با یاری تمام دستگاه ها از جمله نهادهای امنیتی و انتظامی استان تهران هستیم و اقداماتی را برای سامان دهی، برخورد و یا چگونگی اسکان دادن این اتباع در دست انجام داریم.

او درباره چگونگی برخورد با این اقامتگاه های غیرمجاز که گفته می گردد کاملا شناسایی شده است، شرح داد: قانون برای ما معین نموده اتباع خارجی که به عنوان گردشگر یا حتی مهمان به ایران سفر می نمایند، باید در چه اماکنی اقامت داشته باشند و چگونه پذیرایی شوند. براساس این قوانین تنها اماکنی که از سایر دستگاه های ذیربط مثل سازمان میراث فرهنگی وگردشگری مجوز گرفته باشند می توانند خدمات اقامتی بدهند. غیر از این، اقامت در سایر اقامتگاه ها، غیرمجاز تلقی می گردد.

وی ادامه داد: می دانید که بسیاری از اتباع چینی در کشور ما اجازه کار دارند که در این صورت هویت متفاوتی نسبت به گردشگر پیدا می نمایند، اما گاه تصور بر این است که آن چینی ها نیز گردشگر به شمار می آیند، درحالی که از این حوزه خارج هستند. بنابراین هنگام آنالیز و برخورد، این دو گروه باید از یکدیگر تفکیک گردد.

او در پاسخ به این پرسش که امکان دارد یک تبعه خارجی از موقعیت و فضایی که در ایران دارد برای اسکان دادن سایر گردشگران هموطن خود استفاده کند، چگونه امکان تفکیک و شناسایی چنین مراکز اقامتی وجود دارد؟ گفت: ما این موضوع را کاملا آنالیز نموده ایم و این مساله را که چه اماکنی برای اقامت غیرمجاز استفاده شده، کامل رصد نموده ایم.

رفیعی درباره نوع برخورد با اقامتگاه های غیرمجاز مورد استفاده بعضی گردشگران خارجی، اظهار کرد: سطوح برخورد متفاوت است، چون همواره جلوگیری و یا پلمپ نمی تواند در اولویت و یا دستور کار نخست قرار گیرد. شاید خیلی از آن هایی که اقامتگاه شان را در اختیار گردشگران خارجی قرار داده اند از مقررات داخل کشور ما بی اطلاع باشند، برای همین ما جلسات متعددی با صاحبان این اقامتگاه ها برگزار کردیم، مخصوصا در محله دولت آباد تهران که با اسکان عرب زبان ها روبرو شدیم. تمام این عرب زبان ها به آن جلسه دعوت شده اند.

رفیعی سپس توضیح داد: با توجه به این که اقدامات کمیسیون ارتقاء امنیت گردشگران خارجی و مقاصد گردشگری استان تهران، محرمانه است خیلی واضح نمی توان شرح داد چه اقداماتی درحال انجام است، ولی ما روی این دو مورد کاملا اشراف داریم و در آینده نزدیک اقدامات اجرا شده را شاهد خواهید بود.

منبع:ایسنا

خبرنگاران: انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای بازنشر می گردد.

بازگشت به صفحه سایر رسانه ها

منبع: تسنیم
انتشار: 5 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 اسفند 1398 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 849

به "اقامت گردشگران چینی و عراقی در خانه های غیرمجاز تهران!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقامت گردشگران چینی و عراقی در خانه های غیرمجاز تهران!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید