اولین استعفا در دولت بایدن، علت؛ تهدید یک خبرنگار

به گزارش مجله سفرنامه دبی، معاون مطبوعاتی کاخ سفید بعد از تهدید یک خبرنگار، از سمت خود استعفا داد تا اولین مقام دولت جدید آمریکا باشد که استعفا می دهد.

اولین استعفا در دولت بایدن، علت؛ تهدید یک خبرنگار

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، دولت جدید آمریکا به ریاست جو بایدن تنها سه هفته بعد از شروع به کار خود، شاهد اولین استعفای یکی از مقام های خود بود.

به نوشته رسانه های آمریکایی، تی جِی داکلو معاون مطبوعاتی کاخ سفید بعد از تهدید یک خبرنگار، بامداد یکشنبه از سمت خود استعفاد کرد.

دفتر مطبوعاتی کاخ سفید با صدور بیانیه ای ضمن اعلام این خبر، گفت: ما استعفای داکلو را بعد از مکالمه ای با او، پذیرفتیم... ما هر روز کوشش می کنیم تا استاندارد های مشخص شده توسط رئیس جمهور در رفتار محترمانه و با عزت با دیگران را محقق کنیم.

داکلو چندی پیش، تارا پالمری نویسنده نشریه پالتیکو را تهدید به نابودی نموده بود. پالمری در مطلبی رابطه داکلو با الکسی مک کاموند خبرنگار نشریه آکسیوس را افشا نموده بود.

وی بعد از تهدید پالمری، یک هفته از کار تعلیق شده و مجبور به عذرخواهی از او شده بود.

به نوشته رسانه های آمریکایی، داکلو نیز بامداد یکشنبه و بعد از اعلامیه کاخ سفید، در بیانیه ای ضمن ابراز پیشمانی و خجالت از رفتار اخیر خود، گفت: من از لحنی استفاده کردم که هیچ زنی نباید آن را از هیچ کسی بشنود، مخصوصا در زمانی که کوشش می کرد وظیفه اش را انجام دهد.

وی با غیرقابل قبول خواندن رفتار خود در قبال خبرنگار پالتیکو، اضافه کرد: از اینکه باعث شرمساری و ناامیدی رئیس جمهور بایدن و همکارانم در کاخ سفید شدم، بسیار متأسف هستم.

اولین استعفا در دولت بایدن، آنهم فقط با گذشت سه هفته از عمر این دولت، در حالی رخ می دهد که دموکرات ها بار ها دولت پیشین این کشور به ریاست دونالد ترامپ را به دلیل حجم بی سابقه و انبوه استعفای مقام های ارشد و غیر ارشد، به سخره گرفته و به آن انتقاد داشتند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 اسفند 1399 بروزرسانی: 22 اسفند 1399 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 1669

به "اولین استعفا در دولت بایدن، علت؛ تهدید یک خبرنگار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین استعفا در دولت بایدن، علت؛ تهدید یک خبرنگار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید