بازپرداخت وام طرح ملی مسکن 10 ساله شد

به گزارش تور دبی ارزان، مدیر امور اعتباری بانک مسکن از 10 ساله شدن بازپرداخت تسهیلات 100 میلیون تومان طرح ملی مسکن اطلاع داد.

بازپرداخت وام طرح ملی مسکن 10 ساله شد

جهت دریافت خدمات سایبان آلاچیق با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

به گزارش تسنیم، محمدحسن علمداری با اشاره به این که بانک مسکن مسئولیت تامین اقتصادی 140 هزار واحد در طرح ملی مسکن را با برنامه ریزی برای پرداخت 100 میلیون تومان تسهیلات به هر واحد مسکونی برعهده گرفته است، اظهار کرد: نرخ سود این تسهیلات فعلاً 18 درصد معین شده و دوره مشارکت در ساخت به مدت 2 سال و دوره فروش اقساطی نیز 10 ساله معین شده است.

وی با تاکید بر اینکه پروژه های طرح اقدام ملی فراوری و عرضه مسکن مشتری محور است اضافه کرد: بعد از پذیرش پروژه ها در این طرح و معرفی افراد واجد شرایط به بانک مسکن، ضروری است مدیریت های شعب استانی، مجموعه ای از شعب در شهر ها را به شکل ویژه برای انجام اقدات این طرح اختصاص دهند.

وی ادامه داد: از 140 هزار واحد مسکونی، توافقات و توزیع استانی مربوط به 105 هزار واحد مسکونی با بنیاد مسکن به میزان سهمیه 20 هزار فقره تسهیلات، شرکت عمران شهر های جدید به میزان سهمیه 30 هزار فقره تسهیلات، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به میزان سهمیه 25 هزار واحد و همچنین سازمان ملی زمین و مسکن به میزان سهمیه 30 هزار واحد مسکونی اجرا شده است.

علمداری اهداف حوزه اعتبارات بانک مسکن در سال 99 را تامین اقتصادی طرح اقدام ملی، افزایش منابع ارزان قیمت، حمایت از ساخت واحد های مسکونی میان متراژ، افزایش سقف تسهیلات و سقف تقسیط و همچنین افزایش حدود و اختیارات شعب استانی برای افزایش وصول مطالبات و حمایت بیشتر از مشتریان مطرح کرد.

با توجه به 10 ساله بودن بازپرداخت تسهیلات طرح ملی مسکن مبلغ ماهانه هر قسط در روش ساده یک میلیون و 801 هزار تومان و سود آن 116 میلیون تومان است.

در روش بازپرداخت پلکانی مبلغ قسط در سال اول ماهانه یک میلیون و 640 هزار تومان است که در سال دهم به ماهانه 2 میلیون و 140 هزار تومان افزایش می یابد. میزان سود تسهیلات در این روش پرداخت حدود 125 میلیون و 500 هزار تومان خواهد بود

منبع: فرارو
انتشار: 27 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 1137

به "بازپرداخت وام طرح ملی مسکن 10 ساله شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازپرداخت وام طرح ملی مسکن 10 ساله شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید