بخش به علاوه فجر به سود جشنواره تئاتر فجر است؟

به گزارش تور دبی ارزان، طراح و کارگردان نمایش وقتی همه خواب بودیم درباره مزیت بخش به علاوه فجر در جشنواره تئاتر فجر گفت.

بخش به علاوه فجر به سود جشنواره تئاتر فجر است؟

حمید عبدالحسینی طراح و کارگردان نمایش وقتی همه خواب بودیم که در بخش به علاوه فجر سی و هشتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر حضور دارد, در گفت و گو با خبرنگار در مورد سی و هشتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر اعلام کرد: جشنواره تئاتر فجر همیشه با فراز و نشیب هایی همراه بوده؛ ولی در سال های اخیر، به خصوص در دوران دبیری نادر برهانی مرند، اتفاقات خوبی اتفاق افتاده و بخش هایی که به جشنواره اضافه شده و شیوه های انتخاب آثار و ... همگی به سمت بهبود کیفیت حرکت نموده است. درست است که این دوره از جشنواره محدود تر برگزار می گردد، اما کیفیت آثار ملاک قرار گرفته است و از نظر من این دوره از جشنواره به خوبی برگزار خواهد شد.

عبدالحسینی در مورد بخش به علاوه فجر گفت: خوشبختانه در این دوره از جشنواره، بخش به علاوه فجر موقعیت مستقلی را بعد از چند دوره آزمون و خطا پیدا نموده و این بخش با مدیریت خیام وقار کاشانی سیاست خوبی را پایه گذاری نموده است. در این بخش هم بعضی آثار تحت رقابت قرار می گیرند و به صورت مستقل قضاوت می شوند. این نکته بسیار خوبی است؛ زیرا این بخش نمایندگی تئاتر خصوصی و تماشاخانه های خصوصی را برعهده دارد و امیدواریم در سال های آینده هم شکل قوام یافته تری پیدا کند.

کارگردان نمایش وقتی همه خواب بودیم در مورد نمایش خود هم گفت: نمایش وقتی همه خواب بودیم یک متن اجتماعی دارد که رگه های کمدی هم در آن دیده می گردد.

وی در مورد تغییرات نمایشنامه برای اجرا در جشنواره تئاتر فجر اضافه نمود: متن نمایشنامه تغییراتی نداشته است، ولی از نظر طراحی اجرایی، ساختاری و میزانسن ها و طراحی صحنه کار های جدیدی انجام دادیم.

لازم به ذکر است نمایش وقتی همه خواب بودیم یک کمدی درام با مضمونی اجتماعی- سیاسی است که بازیگرانی مانند الهه ادبی، وحیده اکبری نسب، مصطفی باطنی، محدثه بهمنی، علیرضا پرتوی، محمد پوراکبر، حمیده دهقان نیری، فائزه زرکش بهاری، سینا شهری، آرام طالشی، حسام گنجی، محمدرضا محمدخانی در آن به ایفای نقش می پردازند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 2 فروردین 1399 بروزرسانی: 2 فروردین 1399 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 915

به "بخش به علاوه فجر به سود جشنواره تئاتر فجر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بخش به علاوه فجر به سود جشنواره تئاتر فجر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید