ترامپ اعلام شرایط فوق العاده ملی کرد، علائم کرونا ندارم

به گزارش تور دبی ارزان، رییس جمهوری آمریکا در پی شیوع کرونا در کشورش، اعلام شرایط فوق العاده ملی کرد و در عین حال گفت که علائم ابتلا به این بیماری را ندارد.

ترامپ اعلام شرایط فوق العاده ملی کرد، علائم کرونا ندارم

به گزارش تور دبی ارزان، دولت آمریکا می تواند با اعلام شرایط فوق العاده تا 50 میلیارد دلار را به اقدامات لازم برای مقابله با بحران اختصاص دهد. با این اقدام مقررات بیمه درمانی سهلگیرانه تر می گردد و ساخت بیمارستان ها و مراکز درمانی جدید و همچنین آزمایش برای شیوه های درمانی جدید تسریع می یابد.

ترامپ در سخنانی با دفاع از تصمیم اخیر خود مبنی بر ممنوعیت سفر از کشورهای اروپایی به جز انگلیس به ایالات متحده، آن را در راستای حفاظت از مردم آمریکا مطرح نمود و گفت که سازمان جهانی بهداشت نیز بر آن صحه گذاشته است.

وی سپس با اعلام شرایط فوق العاده در کشورش، گفت که این مسأله دست دولت را برای تخصیص 50 میلیارد دلار برای مبارزه با کرونا باز می نماید.

بر اساس قانون بلایای طبیعی و یاری های اضطراری، موسوم به استافورد، دولت آمریکا در چنین شرایطی می تواند منابعی از صندوق ویژه اضطراری را بدون دریافت تاییدیه کنگره برای یاری به دولت های ایالتی برداشت کند. در سال 2000 نیز بیل کلینتون رئیس جمهوری وقت آمریکا برای مبارزه با ویروس نیل غربی شرایط اضطراری ملی اعلام نموده بود.

رئیس جمهوری آمریکا در ادامه از اختیارات وزارت بهداشت کشور برای لغو بعضی قوانین دست و پا گیر اطلاع داد تا کار امداد به بیماران سریع تر پیش رود. وزارت بهداشت می تواند به پزشکان اجازه دهد که از دور با بیماران در تماس باشند.

ترامپ سپس وعده داد که هفته آینده نیم میلیون کیت جدید تشخیص کرونا در دسترس خواهد بود و در روزهای پس از آن نیز شمار کیت ها باز هم افزایش خواهد یافت.

در بخش دیگری از این سخنرانی، خبرنگاری از ترامپ درباره احتمال ابتلای وی به کرونا در پی ملاقات با رییس جمهوری برزیل پرسید که رییس جمهوری آمریکا گفت، علائم ابتلا به کرونا را ندارد.

در حال تکمیل...

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 12 اردیبهشت 1399 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 1035

به "ترامپ اعلام شرایط فوق العاده ملی کرد، علائم کرونا ندارم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ اعلام شرایط فوق العاده ملی کرد، علائم کرونا ندارم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید