تظاهرات عظیم آمریکا مقابل قلعه کاخ سفید

به گزارش تور دبی ارزان، اعتراضات در سراسر آمریکا تمامی ندارد و ده ها هزار معترض برای دوازدهمین روز پیاپی به خیابان ها آمدند تا مرگ خشونت بار جورج فلوید را محکوم نمایند.

تظاهرات عظیم آمریکا مقابل قلعه کاخ سفید

به گزارش تور دبی ارزان به نقل از ایسنا، روز شنبه نیروهای گارد ملی آمریکا اطراف کاخ سفید را تحت کنترل خود درآوردند و این عمارت را با حصارهای مشکی رنگ با ارتفاع بیش از دو متر به سنگرگاه تبدیل کردند.

ده ها هزار معترض آمریکایی روز شنبه به خیابان های واشنگتن آمدند که بزرگترین گردهمایی مردمی علیه خشونت پلیس و بی عدالتی نژادی روزهای اخیر تبدیل شد. اعتراضات به مرگ جورج فلوید برای دوازدهمین روز پیاپی ادامه دارد.

پیش از شروع اعتراضات، خودروهای نظامی و افسرانی با لباس های جنگی بیشتر محوطه را بسته بودند که همین امر ترافیک ایجاد کرد و مقام ها انتظار داشتند که بین 200 هزار تن تا یک میلیون تن در اعتراضات حاضر شوند.

به رغم شیوع کرونا و محدودیت ها تردد، انتظار آن می رفت که جمعیت انبوهی در پایتخت ایالات متحده تجمع نمایند. هنوز برآورد رسمی از میزان شرکت نمایندگان در اعتراضات روز شنبه در آمریکا منتشر نشده است اما بعضی باور دارند ده ها هزار تن در اعتراضات شرکت داشتند.

در همین حال موریل بوزر، شهردار واشنگتن دی سی رسما خیابانی مقابل کاخ سفید را به نام بلک لایوز مَتر پلازا نامگذاری کرد. پیتر نیوشم، رئیس پلیس واشنگتن دی سی گفت تحولات روز شنبه احتمالا یکی از بزرگترین اعتراضات در این شهر بوده است.

اعتراضات واشنگتن دی سی با اعتراضات دیگری در نیویورک، شیکاگو، لس آنجلس و دیگر شهرهای سراسر این کشور همراه شد. در فیلادلفیا، یک عروس و داماد به اعتراضات پیوستند و نوشته زندگی همه مهم است در دست داشتند.

معترضان آمریکایی خواهان اصلاح پلیس و انتها نژادپرستی سیستماتیک شدند. اعتراضات در چند روز اخیر عمدتا به طور مسالمت آمیز برگزار گردیده است.

تد ویلر، شهردار پورتلند هم نیروهای پلیس در بزرگترین شهر اورگان را موظف کرد تا تنها در واکنش به اقدامات خشونت باری که جان مردم را تهدید می نماید، از گاز اشک آور استفاده نمایند.

حدود 30 هزار معترض شنبه در خیابان های شیکاگو حضور داشتند تا به خشونت پلیس و نژادپرستی اعتراض نموده و بر لزوم اصلاح سیستم پلیس در ایالات متحده تاکید نمایند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا که به مقام ها دستور سرکوب ناآرامی ها را داده است، در پیامی توییتری نوشت که تجمع روز شنبه به آن بزرگی که انتظارش می رفت، نبود. او نوشت: جمعیتی کمتر از انتظار در واشنگتن دی سی بود. گارد ملی، سرویس مخفی و پلیس دی سی کار فوق العاده ای انجام دادند. سپاسگزارم!

گارد ملی آمریکا در واشنگتن دی سی اطراف بناهای مهم را بست و گشت زنی انجام شد. اعتراضات روز شنبه در سراسر آمریکا با دومین مراسم یادبود جورج فلوید 46 ساله هم زمان شد که در تاریخ 25 می، زمانی که در بازداشت پلیس بود، با خشونت بی حدی کشته شد.

معترضان ماسک پوش که خواهان اصلاحات در ساختار پلیس هستند، در آمریکا و چهار قاره دیگر اعتراضات مسالمت آمیزی برای تحقق عدالت برگزار کردند. در واشنگتن هزاران تن در پایتخت، در نشنال مال، بنای یادبود لینکلن و محله های مسکونی تجمع کردند.

هم زمان تظاهرات مشابهی در شهرهای دیگر آمریکا از جمله نیویورک، فیلادلفیا، لس آنجلس، سانفرانسیسکو، شیکاگو و کارولینای شمالی برگزار گردیده است.

معترضان روز شنبه از جمله در نزدیکی ساختمان کنگره، بنای یادبود آبراهام لینکلن و پارک لافایت که ماموران در

آن راه نزدیک شدن معترضان به کاخ سفید را سد نموده بودند، تجمع کردند. هم زمان در کارولینای شمالی که زادگاه فلوید بود، مردم پیش از یک مراسم یادبود به او ادای احترام کردند.

روز شنبه همچنین در بعضی دیگر از نقاط دنیا از جمله لندن، ملبورن و سیدنی تظاهرات ضدنژادپرستی برگزار گردید. تظاهرات استرالیا بر نحوه رفتار با بومیان این کشور متمرکز بود.

در ریفورد کارولینای شمالی صدها تن با گذاشتن گل در کنار تابوت فلوید در یک کلیسا در نزدیکی محل تولدش به او ادای احترام کردند. بعد از آن مراسمی خصوصی با حضور اعضای خانواده اش در کلیسا برگزار گردید. روی کوپر، فرماندار این ایالت دستور داد پرچم ها به احترام فلوید روز شنبه به حالت نیمه برافراشته درآیند.

در بوفالو، دو مامور پلیس به تعرض درجه دو متهم شدند. این ها مامورانی بودند که یک مرد 75 ساله را هل دادند و باعث جراحت شدید او شدند. اداره پلیس این ماموران را بعد از انتشار ویدئویی از صحنه حادثه روز پنجشنبه به مرخصی بدون حقوق فرستاد. مارتین گوگینو، تظاهرنماینده مضروب با جراحات شدید اما شرایط پایدار در بیمارستان بستری است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 16 مرداد 1399 بروزرسانی: 16 مرداد 1399 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 1231

به "تظاهرات عظیم آمریکا مقابل قلعه کاخ سفید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تظاهرات عظیم آمریکا مقابل قلعه کاخ سفید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید