توسعه گردشگری در استان فارس به نقاط شاخص محدود نشود

معاون گردشگری و امور زائرین استانداری فارس گفت: نباید شعاع دید تنها به چند منطقه گردشگری شاخص و فعال محدود گردد بلکه ظرفیت های گردشگری باید در تمام نقاط استان ارتقا یابد.

توسعه گردشگری در استان فارس به نقاط شاخص محدود نشود

اگر علاقمند به سفر با بهترین قیمت تورهای مسافرتی کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و ابشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

به گزارش خبرنگاران از شیراز، به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس شاپور رستمی در جلسه اقامتگاه های بومگردی که با حضور رئیس صندوق کارآفرینی امید در استان برگزار گردید، گفت: سیستم های نظارتی غیر دولتی با توجه به تعهد و پیگیری که برای برطرف دغدغه های جامعه دنبال می نمایند، می توانند نقش مشخص نماینده و موثری در جهت بهبود شرایط موجود داشته باشند.

رستمی گفت: نباید شعاع دید تنها به چند منطقه گردشگری شاخص و فعال محدود گردد بلکه ظرفیت های گردشگری باید در تمام نقاط استان ارتقا یابد و زمانی گردشگری به معنی واقعی در استان نمود پیدا می نماید که بتوانیم این داشته ها را به دارایی تبدیل کنیم.

وی تبدیل داشته های گردشگری به دارایی را حرکت صحیح در راستا اهداف ترسیم شده، عملیاتی کردن برنامه های اتخاذ شده و کار جهادی و انقلابی دانست و اضافه کرد: اشتغال زایی، جلوگیری از مهاجرات افراد بومی و بالا بردن قابلیت های گردشگری و جذب توریست از عمده مطالبات طرح بوم گردی روستایی است.

معاون گردشگری و امور زائرین استانداری فارس با بیان اینکه توسعه متوازن گردشگری در روستاها با نگرش جامع نگر و کلان اتفاق می افتد، اعلام نمود: میزان طرح های گردشگری قابل اجرا در روستاها در قالب اقامتگاه های بومگردی و سایر موارد تا مبلغ 150 هزار میلیارد ریال اجرایی گردد و ظرف مدت 45 روز گزارش عملکرد و اقدامات اجرا شده در اختیار معاونت گردشگری و امور زائرین استانداری فارس قرار گیرد.

رستمی یکی از بهترین شیوه ها برای تحقق اقتصاد مقاومتی را اجرای طرح های گردشگری در روستاها و عشایر و ایجاد اقامتگاه های بومگردی دانست و اضافه کرد: اشاعه فرهنگ گردشگری علاوه بر حفظ بافت فرهنگی و تاریخی روستاها، رونق مالی را نیز به دنبال دارد.

منبع: تسنیم
انتشار: 3 اسفند 1398 بروزرسانی: 3 اسفند 1398 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 845

به "توسعه گردشگری در استان فارس به نقاط شاخص محدود نشود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توسعه گردشگری در استان فارس به نقاط شاخص محدود نشود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید