ثوری: دوستان، اسپانسرهای میلیاردی را از همکاری با فدراسیون منصرف کردند، بوکس ایران دچار عقب ماندگی تاریخی است

به گزارش تور دبی ارزان، رئیس فدراسیون بوکس، گفت: بوکس ما دچار عقب ماندگی تاریخی است و باید بپذیریم کشورهایی مانند ازبکستان، قزاقستان، تایلند و فیلیپین کار توسعه ای بوکس خود را از سالیان قبل شروع نموده اند.

ثوری: دوستان، اسپانسرهای میلیاردی را از همکاری با فدراسیون منصرف کردند، بوکس ایران دچار عقب ماندگی تاریخی است

به گزارش خبرنگار ورزشی تور دبی ارزان، حسین ثوری، رئیس فدراسیون بوکس در مورد عدم حضور پنج بوکسور در بازی های آسیایی و اینکه گفته می گردد نفرات اعزامی به بازی های آسیایی کیک بوکسینگ کار هستند، گفت: اینکه این سه بوکسور در گذشته کیک بوکس کار می کردند را نمی دانم، اما در حال حاضر این نفرات مشغول فعالیت در رشته بوکس هستند و توفیقات آنها نیز در این رشته بوده است. در مورد عدم حضور تیم بوکس با پنج بوکسور در بازی های آسیایی هم باید عنوان کنم اگر ما با پنج بوکسور هم اعزام می شدیم و نتیجه نمی گرفتیم باز هم انتقاد می شد. بازی های آسیایی جای کسب تجربه نبود و ما با توجه به نتایج این سه بوکسور امیدوار بودیم که در این مسابقات با این نفرات نتیجه بگیریم. البته باید نتایج این دوره را به عنوان نقطه عطف در کار بزرگ فدراسیون قرار بدهیم.

وی با اعلام حضور اکبر احدی در سمت مدیریت تیم های ملی بیان کرد: اکبر احدی از امروز رسماً علاوه بر سرمربیگری تیم ملی به عنوان مدیر تیم های ملی نیز فعالیت خواهد نمود. البته ما در حال آنالیز رزومه مربیان روس، ازبک و کوبایی هستیم تا در صورت توافق یکی از این نفرات را به ایران بیاوریم. اولویت ما برای حضور مربیان خارجی در رده پایه خواهد بود، اما امکان دارد از آنها در تیم بزرگسالان نیز استفاده کنیم.

رئیس فدراسیون بوکس درباره نتایج تیم ملی بوکس در بازی های آسیایی 2018 خاطر نشان کرد: نمی خواهم تقصیر را گردن کسی بندازم، اما باید قبول کنیم که بوکس ما دچار عقب ماندگی تاریخی است و باید بپذیریم کشورهایی مانند ازبکستان، قزاقستان، تایلند و فیلیپین کار توسعه ای بوکس خود را از سالیان قبل شروع نموده اند. معمولاً توفیقات ما در بازی های آسیایی نیز در سنگین وزن بوده که این دوره با درخواست کشور اندونزی مسابقات در اوزان سبک وزن تا میانه برگزار گردید. با این تفاسیر نیز ما تصمیم گرفتیم سه بوکسور را در اوزان 49، 69 و 75 کیلوگرم به اندونزی اعزام کنیم.

ثوری ادامه داد: شاید در ابتدای کار خیلی ها اذعان داشتند که ما در اندونزی توفیقی نخواهیم داشت، اما ما با توجه به شرایط آماده سازی که برای این نفرات در نظر گرفته بودیم امیدوار بودیم بتوانیم به نتیجه برسیم. طی مدتی (هفت ماه) که مسئولیت فدراسیون را در اختیار گرفتیم آنچه که شایسته بود را برای اعضای تیم ملی فراهم کردیم. در تاریخ بوکس ایران بعد از انقلاب اسلامی سابقه نداشته برای حضور در بازی های آسیایی به چهار تورنمنت تدارکاتی اعزام شویم، اما در این دوره ما این شرایط را فراهم کردیم. در بخش فنی نیز با انتخاب احدی بهترین کادر فنی حال حاضر ایران را انتخاب کردیم، اما باید قبول کنیم در مبارزه با قزاق ها و ازبکستان شانس ما برای کسب مدال در بازی های آسیایی بسیار کم است. از هفت مدال توزیع شده در این دوره از مسابقات ازبکستان پیروز به کسب پنج مدال طلا شد و قزاق ها با وجود سابقه طولانی در بوکس به هیچ مدال طلایی دست پیدا نکردند.

وی تأکید کرد: قبول داریم که نتایج ما در بازی های آسیایی قابل قبول نبود و به هیچ عنوان نیز در مقام دفاع از نتایج خود عمل نمی کنیم، اما باید بپذیریم هر آنچه که در فرصت کوتاه هفت ماهه امکانپذیر بود را برای تیم ملی مهیا کردیم. در این مدت کوتاه ما نمی توانستیم با اعزام سه بوکسور دو یا سه مدال کسب کنیم.

رئیس فدراسیون بوکس در مورد انتشار فیلمی از او در حال مکالمه به زبان انگلیسی با رئیس فدراسیون جهانی بوکس که باعث ایجاد شدن حواشی برای وی شده است، بیان کرد: من در اندونزی جلسه یک ساعته با رئیس جهانی فدراسیون داشتم و در مورد مسائل مهمی با او صحبت کردم. از دلایل عدم پیشرفت بوکس ایران گرفته تا شرایطی که ما بتوانیم از یاری فدراسیون جهانی برخوردار و حتی کرسی های بین المللی کسب کنیم. در ملاقات من با رئیس فدراسیون جهانی مترجم روس حضور داشت و تمام صحبت های ما را منتقل می کرد. متأسفانه دوستان بدون توجه به اتفاقات مهمی که در این ملاقات افتاد تنها به انتشار فیلمی که دچار تغییراتی شده است، اشاره و آن را سوژه نموده اند.

ثوری خاطر نشان کرد: در ملاقات با رئیس فدراسیون جهانی ما درباره مباحث مهمی صحبت کردیم، اینکه بتوانیم میزبان مسابقات بین المللی در ایران باشیم و حتی با نشان دادن فیلمی کوشش کردیم مجوز لازم برای لباس اسلامی بانوان را کسب کنیم. من چون مدیر زیاده خواهی هستم در آخر گفت وگو شال ایران را بر گردن رئیس فدراسیون جهانی انداختم، اما دوستان بدون دیدن صحبت های من قبل از انداختن شال بر گردن رئیس فدراسیون جهانی تنها به دو جمله ای که در فیلم تغییر یافته اشاره نموده و مرا مورد تمسخر قرار می دهند. من به این دوستان اعلام می کنم مطمئن باشید اگر ضعفی نیز در زبان انگلیسی داشته باشم آن را رفع و تا چهار سال آینده با زبان انگلیسی نشست خبری برگزار می کنم.

وی با اشاره به حذف یک سهمیه اهدایی برای حضور در المپیک جوانان از سوی رئیس فدراسیون جهانی خاطر نشان کرد: در ملاقات با رئیس فدراسیون جهانی بوکس از او درخواست یک سهمیه برای حضور در المپیک جوانان آرژانتین کردم. پیشنهاد ما حضور یکی از اوزان 91+ کیلوگرم یا 56 کیلوگرم در آن مسابقات بود، اما رئیس فدراسیون جهانی پس از آنالیز نفرات راه یافته به آن مسابقات یک سهمیه در وزن 81 کیلوگرم به بوکس ایران اختصاص داد.

رئیس فدراسیون بوکس در پاسخ به سؤال خبرنگار تور دبی ارزان درباره وعده هایش مبنی بر حضور اسپانسر میلیاردی در این فدراسیون بیان کرد: من در مدت هفت ماه حضور در این فدراسیون چند بار تا پای امضای قرارداد با حامیان اقتصادی پیش رفته ام، اما بعضی دوستان با تماس های خود با اسپانسرها آنها را از همکاری با فدراسیون منصرف نموده اند. مطمئن باشید اتفاقات خوبی در بوکس رخ خواهد داد و ما به زودی حامی اقتصادی میلیاردی را نیز برای بوکس جذب می کنیم. ما در حال فراهم کردن شرایطی برای برگزاری مسابقات بین المللی بوکس در چابهار هستیم و در این راه با بعضی کشورها نیز مذاکراتی انجام دادیم.

ثوری در سرانجام در مورد انتخاب کمیته فنی بیان کرد: مطمئن باشید به زودی شورای فنی فدراسیون با حضور چهره های خوشنام و جوان بوکس ایران تشکیل خواهد شد و حتی ادامه فعالیت احدی و سرمربی تیم جوانان در این شورا تصمیم گیری خواهد شد.

منبع: تسنیم
انتشار: 24 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 898

به "ثوری: دوستان، اسپانسرهای میلیاردی را از همکاری با فدراسیون منصرف کردند، بوکس ایران دچار عقب ماندگی تاریخی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثوری: دوستان، اسپانسرهای میلیاردی را از همکاری با فدراسیون منصرف کردند، بوکس ایران دچار عقب ماندگی تاریخی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید