خبرنگاران سکوت نمایندگان سنای آمریکا به احترام جورج فلوید

به گزارش تور دبی ارزان، تهران- خبرنگاران- نمایندگان دموکرات مجلس سنا آمریکا روز پنجشنبه به احترام جورج فلوید رنگین پوست کشته شده بدست پلیس، هشت دقیقه سکوت کردند.

خبرنگاران سکوت نمایندگان سنای آمریکا به احترام جورج فلوید

به نوشته روزنامه واشنگتن پست، این نمایندگان در حالی هشت دقیقه و 46 ثانیه سکوت کردند که این زمان درست مدت زمانی است که افسر پلیس شهر مینیاپولیس آمریکا زانوی خود را بر روی گردن فلوید سیاهپوست قرار داده بود.

مراسم سکوت در مجلس سنا توسط کوری بوکر سناتور رنگین پوست در کنار مجسه فدریک داگلاس قهرمان ضد نژادپرستانه در آمریکا برگزار گشت.

در این آیین، دیگر سناتورها نیز به حالت نمادین که پس از کشته شدن فلوید به دست پلیس آمریکا در مقابل معترضان متدوال شد، روی زانوهای خود نشستند.

با گذشت 10 روز از کشته شدن فلوید، روز پنجشنبه (به وقت محلی) قرار است برای اولین بار مراسم یادبودی برای وی در شهر مینیاپولیست ایالت مینه سوتا برگزار شود.

اعتراضات خیابانی در آمریکا پس از آن آغاز شد که پلیس سفیدپوست شهر مینیاپولیس ایالت مینه سوتا پس از دستگیری و دستبند زدن به فلوید رنگین پوست46 ساله، بیش از 8 دقیقه با زانو به گردن وی فشار آورد در حالیکه او مدام می گفت نمی توانم نفس بکشم.

دقایق پایانی فیلم منتشر شده از این صحنه، نشان می دهد که فلوید چشمانش را بسته و بی حرکت در زیر زانوی این پلیس قرار داشته و نشان از جان باختن وی دارد.

خشونت پلیس آمریکا علیه سیاهپوستان، مساله همیشگی است و مرگ فلوید جرقه ای برای ابراز صدها سال بی عدالتی در این کشور شده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 17 مرداد 1399 بروزرسانی: 17 مرداد 1399 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 1234

به "خبرنگاران سکوت نمایندگان سنای آمریکا به احترام جورج فلوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سکوت نمایندگان سنای آمریکا به احترام جورج فلوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید