خبرنگاران ضدعفونی کمباین های غیربومی در سه گلوگاه ورودی خوزستان

به گزارش تور دبی ارزان، اهواز - خبرنگاران - معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: در آستانه شروع عملیات برداشت گندم و کلزا در استان ، کار ضدعفونی و معاینه فنی کمباین های غیربومی و مهاجر در سه گلوگاه مهم خوزستان با هدف پیشگیری از انتقال آفات و بیماری های زیان رسان انجام شد.

خبرنگاران ضدعفونی کمباین های غیربومی در سه گلوگاه ورودی خوزستان

محمد قاسمی نژاد روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار تور دبی ارزان اضافه کرد: این عملیات توسط سه شرکت پیمانکاری درسه گلوگاه اندیمشک ، بهبهان و هندیجان با موفقیت انجام شد.

وی به کشاورزان گندم کار و کلزاکار استان اطمینان داد کمباین های مورد احتیاج برای عملیات مکانیزه این 2 محصول راهبردی با هدف جلوگیری از هدررفت آن تامین خواهد شد و نباید دغدغه ای دراین زمینه داشته باشند.

معاون بهبود فراوریات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان در ادامه اضافه کرد:کمباین های ورودی به خوزستان مجهز به هد محصول برداشت کلزا هستند تا کار برداشت این 2 محصول بدون فوت وقت و به صورت همزمان صورت گیرد.

قاسمی نژاد با اشاره به سطح زیرکشت 57 هزار هکتاری دانه روغنی کلزا و 555 هزارهکتاری گندم آبی و دیم در سال زراعی 1399-1398 در استان و در راستای برداشت به هنگام محصول و آسیب نرسیدن به سطوح کشت شده گفت:جهاد کشاورزی استان به صورت جدی برای تامین کمباین های مورد احتیاج جهت برداشت این 2 محصول در استان کوشش کرد تا وقفه ای در فرایند برداشت با توجه به خطرات ناشی از شیوع بیماری کرونا ایجاد نگردد.

پیش بینی شده سال جاری حدود 1.8میلیون تن گندم و 100هزار تن دانه روغنی کلزا در خوزستان برداشت گردد.

فراوری گندم در خوزستان در سال زراعی جاری در مقایسه با سال زراعی قبل 15درصد و کلزا 100درصد افزایش خواهد یافت.

عملیات برداشت این 2 محصول از نیمه دوم فروردین ماه به بعد آغاز و به مدت 40روز ادامه خواهد داشت.

اداره کل غله و خدمات بازرگانی خوزستان با مباشرت شبکه یکپارچه تعاون روستایی خود را برای خرید تضمینی 1.6میلیون تن گندم و 100هزار تن دانه روغنی کلزا آماده نموده اند.

استان خوزستان با فراوری سالانه 16.2 میلیون تن محصولات زراعی و باغی به ارزش بیش از 200هزار میلیارد ریال ، از نظر کمیت و تنوع فراوریات رتبه نخست کشوری را دارد.

منبع: ایرنا
انتشار: 22 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 22 اردیبهشت 1399 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 1062

به "خبرنگاران ضدعفونی کمباین های غیربومی در سه گلوگاه ورودی خوزستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ضدعفونی کمباین های غیربومی در سه گلوگاه ورودی خوزستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید