خبرنگاران واکنش پاکستان به پیشرفت در مذاکرات بین افغانی در دوحه

به گزارش تور دبی ارزان، اسلام آباد- خبرنگاران- پاکستان با استقبال از نهایی شدن دستور کار مذاکرات صلح افغانستان میان هیأت های دولت کابل و طالبان در دوحه، آن را برای نتایج پیروز گفت وگوهای بین افغانی مهم برشمرد.

خبرنگاران واکنش پاکستان به پیشرفت در مذاکرات بین افغانی در دوحه

همراه ما باشید و با تور قطر از مروارید خلیج فارس دیدن کنید و زیبایی های شهر دوحه را در خاطراتتان ثبت کنید.

به گزارش خبرنگاران، وزارت امور خارجه پاکستان روز چهارشنبه با صدور بیانیه ای از توافق میان دولت کابل و گروه طالبان برای شروع گفت وگو در خصوص برنامه اصلی فرایند صلح استقبال کرد.

در این بیانیه آمده است: تفاهم طرف های مذاکرات صلح در دوحه، گام رو به جلو و بیانگر عزم مشترک طرفین برای حصول نتیجه موفقیت آمیز نهایی است.

وزارت امور خارجه پاکستان با تاکید بر تعهد این کشور برای حمایت از گفت وگوهای داخلی در افغانستان، اضافه نمود: راهکار سیاسی و جامع در افغانستان بستر واقعی برای رفاه، صلح و توسعه این کشور را فراهم می نماید.

به گزارش خبرنگاران، احمدنادر نادری سخنگوی هیأت دولت افغانستان در دوحه امروز (چهارشنبه) به طلوع نیوز گفت که مذاکرات بر سر چارچوب گفت وگوها از جمله مقدمه آن که بحث در باره روشن شدن بیشتر آن ادامه داشت، نهایی شده است.

وی اضافه نموده است که طرف های مذاکره کننده اکنون گفت وگوها را روی برنامه مذاکرات صلح شروع نموده اند.

محمد نعیم سخنگوی هیأت گروه طالبان نیز گفته است که بحث دستور کار مذاکرات نهایی شده و بزودی گفت وگو در باره مذاکرات صلح شروع خواهد شد.

مذاکرات صلح دولت افغانستان و گروه طالبان 22 شهریورماه در دوحه به صورت رسمی شروع شد. دو طرف بتازگی از نهایی شدن چارچوب مذاکرات خبر می دهند و آنالیز مسائل اصلی که رسیدن به توافق صلح خواهد بود، پس از آن شروع می گردد.

منبع: ایرنا
انتشار: 16 آذر 1399 بروزرسانی: 16 آذر 1399 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 1483

به "خبرنگاران واکنش پاکستان به پیشرفت در مذاکرات بین افغانی در دوحه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران واکنش پاکستان به پیشرفت در مذاکرات بین افغانی در دوحه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید