درخواست وزیر بهداشت از مردم در تعطیلات عید فطر

به گزارش تور دبی ارزان، سعید نمکی روز چهارشنبه پس از برگزاری نشست تله کنفرانس با پنج کشور عرب همسایه در جمع خبرنگاران اضافه نمود: در بعضی استان ها مثل خوزستان که خیز های جدیدی از بیماری ناشی از ویروس کرونا برداشته شده، به علت عدم رعایت فاصله گذاری و پروتکل هاست. از مردم خواهش می کنم که در تعطیلات عید فطر نیز همانند همراهی های قبلی رعایت نموده و سفر نروند. زیرا سفر های جدید به معنی ابتلای جدید است.

درخواست وزیر بهداشت از مردم در تعطیلات عید فطر

به گزارش ایرنا، وی اعلام کرد: جمعیتی از کشور که هنوز به بیماری ناشی از ویروس کرونا مبتلا نشده در خیلی از جا ها بالای 90 درصد است و اگر اتفاق جدیدی بیفتد و این گرفتاری باعث خیز جدید بیماری در کشور گردد، مهار آن برای ما بسیار نفس گیر است.

نمکی ادامه داد: اگر افراد برای خوش بودن به سفر می فرایند، مدت طولانی این بیماری را به همراه می آورند و همه نیز از این بستر سالم بیرون نخواهند آمد؛ بنابراین خواهش ما این است که مردم به سفر نفرایند و کسی از استان های قرمز کرونا بیرون نیاید و کسی هم به این استان ها وارد نگردد. این تصور که بیماری با گرم شدن هوا مهار می گردد هم خیال بسیار بی فایده ای است.

هم فکری کرونایی با پنج کشور عرب همسایه

وزیر بهداشت گفت: امروز نشست تله کنفرانسی با پنج کشور عرب شامل یمن، قطر، امارات متحده عربی، کویت و عمان داشتیم. در این نشست موارد مختلفی مطرح و گزارشی از شرایط کرونا در آن کشور ها و ایران ارائه شد.

وی اضافه نمود: افتخار های ارزنده جمهوری اسلامی ایران در زمینه مدیریت بیماری ها به اطلاع این کشور ها رسید و از کشور قطر نیز به خاطر همکاری ها در رساندن تجهیزاتی مثل ماسک در طول این بازه زمانی تشکر ویژه کردیم.

نمکی اظهار کرد: همچنین اعلام آمادگی کردیم که در زمینه مدیریت بیماری و تحقیقات گسترده و پروژه های علمی با این کشور ها همکاری نموده و نتایج را منتقل کنیم. در گسترش روابط تجاری نیز اعلام آمادگی کردیم.

منبع: فرارو
انتشار: 2 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 1201

به "درخواست وزیر بهداشت از مردم در تعطیلات عید فطر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست وزیر بهداشت از مردم در تعطیلات عید فطر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید