دونالد ترامپ رئیس جمهور بعدی آمریکا است

به گزارش تور دبی ارزان، مشاور امنیت ملی سابق دولت آمریکا که به تازگی با فرمان عفو دونالد ترامپ از زندان آزاد شده، گفت ترامپ همچنان راه های زیادی برای باقی ماندن در قدرت پیش رو دارد و صد در صد رئیس جمهور بعدی آمریکاست.

دونالد ترامپ رئیس جمهور بعدی آمریکا است

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از فارس، مایکل فلین مشاور سابق امنیت ملی آمریکا در مصاحبه با شبکه فاکس نیوز در اشاره به شکایت های انتخاباتی تیم رئیس جمهور آمریکا، گفت دونالد ترامپ همچنان چند راه در مقابل خود برای باقی ماندن در قدرت برای دومین دور را دارد.

وی گفت: در درجه اول، رئیس جمهور همچنان راه های زیادی دارد که در جریان است و اگر از من بپرسند که در مقیاس یک تا ده بگویم چه کسی رئیس جمهور بعدی خواهد شد، با شماره ده می گویم دونالد ترامپ.

فلین روز شنبه هم در جمع طرفداران رئیس جمهور آمریکا به سخنرانی پرداخت. او در جمع معترضان به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفت: اکنون زمان حساسی است. باید دعا کنیم تا حقیقت بر دروغ، عدالت بر نقض قانون و تقلب و صداقت بر فساد پیروز شود.

مشاور امنیت ملی سابق ترامپ افزود: نگذارید قامت شما خم شود. هنوز جهت زیادی در پیش داریم. ما با ایمان و شجاعت می جنگیم. قرار نیست دادگاه ها درباره اینکه چه کسی رئیس جمهور بعدی ایالات متحده خواهد بود تصمیم بگیرند. ما مردم تصمیم می گیریم.

او با تکرار ادعاهای اخیر ترامپ و برخی جمهوری خواهان گفت: ما فقط می خواهیم اندکی شفافیت از خود نشان دهید. چرا بازشماری آراء انجام نمی شود؟ چرا امضاهای [رأی دهندگان] بررسی نمی شود؟ چرا داخل این دستگاه های [دسته بندی آراء] را بررسی نمی کنید؟ چرا؟از چه چیزی می ترسید؟ از چه چیزی خود را مخفی می کند؟

مشاور سابق امنیت ملی ترامپ در سال 2017 به دروغگویی به اف بی آی درباره تعاملات خود با سفیر روسیه در آمریکا در هفته های قبل از روی کار آمدن ترامپ، اعتراف کرد. او از آن زمان تلاش کرده از خود رفع اتهام کند و گفته دادستان ها حقوق او را نقض کردند و او را برای بیان این اعتراف فریب دادند. با این حال ترامپ اوایل آذرماه با استفاده از اختیارات ریاست جمهوری، فلین را مورد عفو قرار داد.

ابراز اطمینان فلین درباره پیروزی ترامپ در انتخابات در حالی است که برآوردهای رسانه های آمریکا حاکی است جو بایدن با کسب 306 رأی الکترال در این انتخابات پیروز شده است. ترامپ 232 رأی الکترال به دست آورد اما تا به امروز از پذیرفتن شکست در انتخابات امتناع ورزیده و بارها تأکید کرده است که بایدن با تقلب به عنوان پیروز این فرایند معرفی شده است.

دیوان عالی آمریکا روز جمعه دادخواست دادستان ایالت تگزاس برای ابطال نتیجه انتخابات در 4 ایالت کلیدی دیگر را رد کرد. این دادخواست مورد حمایت 17 دادستان جمهوریخواه دیگر و همچنین 107 کننده کنگره آمریکا نیز قرار داشت.

هزاران نفر از طرفداران خشمگین رئیس جمهور آمریکا که حکم دیوان عالی این کشور آخرین امیدهای آن ها برای باقی ماندن ترامپ در قدرت را از بین برده، شنبه به خیابان های شهر المپیا، مرکز ایالت واشنگتن و مرکز چند ایالت دیگر آمریکا آمدند تا برخلاف شواهد به آنچه انتخابات سرقت شده می دانند، اعتراض کنند.

در پی وقوع درگیری های خشن میان طرفداران رئیس جمهور آمریکا با مخالفان وی در واشنگتن، چهار نفر در حمله با سلاح سرد زخمی شدند و یک نفر در شهر المپیا در ایالت واشنگتن هدف گلوله قرار گرفت.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 8 بهمن 1399 بروزرسانی: 8 بهمن 1399 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 1583

به "دونالد ترامپ رئیس جمهور بعدی آمریکا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دونالد ترامپ رئیس جمهور بعدی آمریکا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید