راهیابی 200 اثر به مرحله نهایی پویش با کتاب در خانه

به گزارش تور دبی ارزان، با شروع داوری مرحله نیمه نهایی پویش با کتاب در خانه 200 اثر از مجموع 1038 اثر ارسالی به مرحله نهایی این برنامه راه پیدا کردند.

راهیابی 200 اثر به مرحله نهایی پویش با کتاب در خانه

جهت دریافت خدمات نقاشی کاری با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش گروه فرهنگی تور دبی ارزان، داوری مرحله نیمه نهایی پویش با کتاب در خانه در چهار بخش پیش از دبستان، دبستان، متوسطه اول و دوم از هفته گذشته آغاز شد و 200 اثر از مجموع 1038 اثر ارسالی به مرحله نهایی این برنامه راه پیدا کردند.

هیئت داوران این پویش پس از آنالیز آثار ارسالی به دبیرخانه این جشنواره از میان آثار ارسالی، 200 اثر را که حاوی خلاقیت در اجرا، ارائه الگوی مناسب ترویج کتابخوانی، جذابیت شنیداری و دیداری، حفظ زمان بندی مناسب و توجه به گسترش بهداشت فردی و اجتماعی بودند را انتخاب و به توضیح زیر معرفی کردند.

داوری مرحله نهایی این برنامه در حال برگزاری است و برگزیدگان در نیمه دوم خرداد ماه اعلام و به برگزیدگان جوایزی به همراه لوح تقدیر اهدا خواهد شد.

پویش با کتاب در خانه، بر اساس طرحی از دفتر مطالعات و برنامه ریزی فرهنگی و کتاب خوانی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری ستاد هماهنگی شهرها و روستاهای دوستدار کتاب و ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی تمامی استان ها آغاز به کار کرد. در این پویش، بچه ها و نوجوانان سراسر ایران، در کلیپ های کوتاه دو دقیقه ای که در شبکه های اجتماعی منتشر می کردند به معرفی کتابی می پرداختند که در فضاهای قرنطینه خانوادگی مطالعه نموده اند. آن ها در این کلیپ گاهی از معرفی ساده کتاب فراتر رفته و وارد گفت وگو با نویسنده، شخصیت ها و دوستانشان می شدند و نظرشان را درباره کتاب اعلام می کردند.

هدف از این پویش، استفاده از فراغت به وجود آمده در خانه ها، بهره بردن از امکانات موجود در فضاهای مجازی برای ترویج اجتماعی کتاب خوانی در سراسر ایران و تشویق بچه ها و نوجوانان به گفت وگو پیرامون کتاب های مطالعه شده بود. این پویش همچنین به دنبال گسترش بهداشت در فضاهای فردی و اجتماعی و پر کردن اوقات فراغت بود.

این پویش تا تاریخ 12 اردیبهشت 1399 برای بچه ها و نوجوانان ایران و به درخواست آنان تمدید شد.

در پویش سراسری کتاب در خانه 1038 اثر از 23 استان کشور توسط بچه ها و نوجوانان تهیه و تدوین و به دبیرخانه مرکزی ارسال شد که از این میان، استان های مازندران با 269 اثر گلستان با 147، بوشهر با 90 اثر، هرمزگان با 81 و اصفهان با 82 اثربیشترین مشارکت را در این پویش داشتند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 تیر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 1155

به "راهیابی 200 اثر به مرحله نهایی پویش با کتاب در خانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهیابی 200 اثر به مرحله نهایی پویش با کتاب در خانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید