راه اندازی پایانه های صادراتی در کنار هر شهرک گلخانه ای در خراسان جنوبی

به گزارش تور دبی ارزان، خبرنگاران/خراسان جنوبی مدیر سازمان تعاون روستایی خراسان جنوبی از راه اندازی دو پایانه صادراتی توسط تشکل ها و بخش خصوصی اطلاع داد و گفت: رایزنی و طرح اولیه اجرا شده و برنامه ریزی نموده ایم در کنار هر شهرک گلخانه ای یک پایانه صادراتی راه اندازی کنیم تا بسته بندی و صادرات رونق گیرد.

راه اندازی پایانه های صادراتی در کنار هر شهرک گلخانه ای در خراسان جنوبی

جهت دریافت خدمات طراحی مدرن ویلا با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

وحید ضیاییان احمدی در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد: از ابتدای انقلاب شرکت تعاونی روستایی تشکیل شد که عامل توزیع کالاهای کوپنی بودند.

وی با بیان اینکه 58 شرکت تعاونی روستایی تشکیل شد و تعاونی های روستایی بعد از جنگ نیز فعالیت کردند، اضافه کرد: این شرکت ها سرمایه خوبی داشتند، اما مدیریت نشده بود.

مدیر سازمان تعاون روستایی خراسان جنوبی با تاکید بر تقویت شرکت ها، توضیح داد: در طول این سال ها شرکت ها اعتبار خود را حفظ نموده و توانسته اند سوددهی داشته باشند چراکه حل مشکل کشاورز را در پی دارد.

ضیاییان احمدی با بیان اینکه برطبق اساسنامه شرکت ها باید سه درصد سود شرکت را در بحث آموزش هزینه نمایند، اظهار کرد: آمورش رکن اساسی کار است و باید به این بخش ورود پیدا کنیم.

مدیر سازمان تعاون روستایی خراسان جنوبی با بیان اینکه اگر خود را بروز نکنیم در دور رقابت حذف خواهیم شد، توضیح داد: متاسفانه چارت سازمانی تعاون روستایی به درستی ابلاغ نشده است.

ضیاییان احمدی با اشاره به اینکه تنها نهادی هستیم که هیچ ردیف اعتبارات نداریم، ادامه داد: در این شرایط شرکت ها حالت رکود پیدا نموده اند، با این حال باید در بحث امنیت غذایی به عنوان بازوی اصلی ورود پیدا نمایند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر پنج شرکت سهامی زراعی فعال در استان داریم که ظرفیت خوبی دارند، اظهار کرد: برای هرکدام سطحی تعریف نموده و می توانیم به آن ها تسهیلات بدهیم.

مدیر سازمان تعاون روستایی خراسان جنوبی با اشاره به احداث هزار هکتار گلخانه در خراسان جنوبی، اضافه کرد: قسمت اصلی این کار که بازاریابی است، برعهده تعاون روستایی است و باید فراوریات به 280 هزار تن برسد.

ضیاییان احمدی اعلام کرد: اگر محصول را با استانداردهای بین المللی فراوری کنیم، می توانیم صادرات داشته باشیم.

وی با بیان اینکه داشتن اعتبار حرف اول را می زند، توضیح داد: خرید تضمینی محصولات کشاورزی هرساله اجرا شده و قیمتی براساس هزینه های فراوری و برطبق شرایط بازار معین می گردد.

وی با بیان اینکه در خصوص بعضی محصولات نیز خرید توافقی صورت می گیرد، اضافه کرد: به منظور کوتاه کردن دست دلالان و با توجه به اینکه امکان خرید تضمینی گل نرگس وجود ندارد، اولین مرکز خرید توافقی گل نرگس در شهرستان خوسف به بهره برداری رسید.

مدیر سازمان تعاون روستایی خراسان جنوبی با بیان اینکه سودجو با با دلال فرق می نماید، توضیح داد: در خرید حمایتی زعفران و گل نرگس اصرار داریم خرید را از کشاورز انجام دهیم تا دست سودجویان و فرصت طلبان قطع گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 بهمن 1398 بروزرسانی: 26 بهمن 1398 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 823

به "راه اندازی پایانه های صادراتی در کنار هر شهرک گلخانه ای در خراسان جنوبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی پایانه های صادراتی در کنار هر شهرک گلخانه ای در خراسان جنوبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید