روسیه: مذاکرات را تعلیق می کنیم

به گزارش تور دبی ارزان، فارس نوشت: وزیر خارجه روسیه به اتحادیه اروپا هشدار داد در صورتی که به این کشور احترام نگذارد، مسکو گفت وگوها با این اتحادیه را به حالت تعلیق در خواهد آورد.

روسیه: مذاکرات را تعلیق می کنیم

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه روز سه شنبه گفت که اتحادیه اروپا در حال تطبیق شیوه آمریکا در تهدید و مجازات کشورها با تحریم است.

وی در سخنرانی در باشگاه ولدای گفت: کسانی که مسئول سیاست خارجی غرب هستند ضرورت مذاکرات محترمانه دوجانبه را درک نمی نمایند. ما احتمالا مذاکره با آنها را برای مدتی تعلیق می کنیم. به خصوص از زمانی که اورسولا ون در لین (رئیس کمیسیون اروپا) گفته که همکاری ژئوپلتیکی با مقامات کنونی روسیه کارآیی ندارد. پس اگر این چیزی است که آنها می خواهند اجازه دهید روی دهد.

وزیر خارجه روسیه در ادامه اضافه نمود: اتحادیه اروپا به صورت فعالانه در حال تبعیت از راستا آمریکا بوده و تکیه اش به تهدیدها و تحریم ها بیشتر و بیشتر می گردد. اتحادیه اروپا دو سازوکار برای مجازات کسانی که از تسلیحات شیمیایی استفاده نموده و همچنین کسانی که به نقض حقوق بشر پرداخته اند دارد.

لاوروف گفت: چنین سازوکارهایی منشور سازمان ملل را نقض نموده و خارج از چارچوب شورای امنیت سازمان ملل است.

روز دوشنبه، وزیران خارجه اتحادیه اروپا به توافقی برای اعمال تحریم علیه روسیه به دلیل اتهام ادعایی مسموم کردن الکسی ناوالنی مخالف روسی دست یافته و مدعی شدند که روسیه کنوانسیون بین المللی تسلیحات شیمیایی را نقض نموده است.

روسیه پیشتر از آلمان درخواست نموده شواهد و مدارک خود درباره دست داشتن مسکو در مسموم کردن ناوالنی را ارائه دهد.

ناوالنی اخیرا در مصاحبه با مجله آلمانی اشپیگل ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه را متهم نموده که پشت حادثه مسموم کردن وی بوده است.

کاخ کرملین روسیه این ادعاها را کاملا غیر قابل قبول و توهین آمیز توصیف نموده است.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 5 آذر 1399 بروزرسانی: 5 آذر 1399 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 1462

به "روسیه: مذاکرات را تعلیق می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه: مذاکرات را تعلیق می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید