ساخت کتابخانه مرکزی شهرستان سلماس در ترویج فرهنگ کتابخوانی اثرگذار خواهد بود

به گزارش تور دبی ارزان در آذربایجان غربی، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سلماس به ریاست مرتضی اصغری، فرماندار سلماس در سالن جلسات کتابخانه شهید بهشتی برگزار گردید.

ساخت کتابخانه مرکزی شهرستان سلماس در ترویج فرهنگ کتابخوانی اثرگذار خواهد بود

در این جلسه، هادی درستی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان سلماس گفت: از زمان شیوع کرونا در کشور و با تعطیلی کتابخانه های عمومی، این نهاد فرهنگی از ظرفیت فضای مجازی برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی به خوبی بهره گرفته است و یکی از مهم ترین برنامه های کتابخانه های عمومی برگزاری دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی بود که این جشنواره در راستای گسترش فرهنگ کتابخوانی و مطالعه کتاب های مرتبط با سیره پاک ائمه معصومین(ع) به ویژه امام رضا شروع شده و با استقبال خوبی از سوی مخاطبان در حال برگزاری است.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان سلماس اضافه نمود: ساخت کتابخانه مرکزی شهرستان در میدان شهید داهیم که در جلسات قبلی انجمن مصوب شده است، در ترویج فرهنگ کتابخوانی و گسترش فضای کتابخانه ای اثرگذار خواهد بود.

در ادامه مرتضی اصغری، فرماندار سلماس، حمایت مسئولان از کتابخانه های عمومی را بسیار مهم دانست و اظهار کرد: مسئولان باید به این امر توجه داشته باشند که حل مسائل و حمایت از این نهاد فرهنگی در نهایت به نفع جامعه خواهد بود.

پیگیری ساخت کتابخانه مرکزی شهرستان توسط شهرداری و اداره کتابخانه های عمومی، همکاری در تامین جوایز جشنواره کتابخوانی رضوی توسط فرمانداری و شورای شهر، انجام خدمات غیرحضوری امانت تلفنی و ارسال کتب به وسیله پیک به اعضای کتابخانه در کتابخانه های شهرستان، افزایش حق عضویت کتابخانه های عمومی شهرستان در سال 99 و گسترش اجرای فعالیت های فرهنگی و به ویژه جشنواره کتابخوانی رضوی در فضای مجازی از مصوبات این جلسه بود.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 11 شهریور 1399 بروزرسانی: 11 شهریور 1399 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 1284

به "ساخت کتابخانه مرکزی شهرستان سلماس در ترویج فرهنگ کتابخوانی اثرگذار خواهد بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت کتابخانه مرکزی شهرستان سلماس در ترویج فرهنگ کتابخوانی اثرگذار خواهد بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید