شهروندان آمریکایی در لبنان؛ به آمریکا برنمی گردیم، بیروت امن تر است

به گزارش تور دبی ارزان، شهروندان آمریکایی در لبنان، با رد پیشنهاد بازگشت به کشورشان از سوی وزارت امور خارجه آمریکا به دلیل همه گیری جهانی ویروس کرونا، می گویند اوضاع در بیروت بسیار بهتر است.

شهروندان آمریکایی در لبنان؛ به آمریکا برنمی گردیم، بیروت امن تر است

به گزارش گروه بین الملل تور دبی ارزان،شهروندان آمریکایی حاضر در لبنان با درخواست سفارت کشورشان برای بازگشت به آمریکا در پی شیوع ویروس کرونا مخالفت کردند.

به نوشته پایگاه اینترنتی شبکه سی ان ان، کارلی فالگی مشاور امور حقوق بشر در لبنان می گوید: بر اساس دلایل شخصی و حساب و کتابی که درباره شیوع این ویروس کرده ایم، تصمیم گرفتم در بیروت بمانم. فکر می کنم اینجا برایم امن تر است.

چندین شهروند آمریکایی دیگر هم اظهارات مشابهی را در گفت وگو با سی ان ان بازگو کردند. شمار دیگری نیز در حساب های توئیتری خود پیشنهاد هفته گذشته دولت آمریکا مبنی بر تخصیص دادن پروازهایی چارتر برای خارج کردن شهروندانش از لبنان را رد کردند.

ابی سول خبرنگار آمریکایی مستقر در لبنان به این شبکه گفت: طبق هر مطلبی که می خوانم، آمریکا از لحاظ تعداد مبتلایان، اقدامات پیشگیرانه و کمبود تجهیزات مربوط به آن و پر شدن ظرفیت نظام سلامت، اوضاع بدتری دارد.

وی افزود: از آنجا که سال ها خارج از کشور زندگی کرده ام، اکنون در آمریکا بیمه درمانی ندارم. بنابراین اگر برگردم و مریض شوم باید هزاران دلار از جیب خرج کنم.

یکی از مقامات وزارت امور خارجه آمریکا در این خصوص به سی ان ان گفت، در حال حاضر هزاران آمریکایی در لبنان به سر می برند و بسیاری از آن ها شهروندی لبنان را نیز دریافت کرده اند. با این حال از توضیح درباره این که لبنان از لحاظ شیوع ویروس کرونا از آمریکا شرایط بهتری دارد خودداری کرد.

اولین مورد ابتلا به ویروس کرونا در لبنان 29 فوریه (10 اسفند) گزارش شد. 8 روز بعد تمام مدارس و دانشگاه ها تعطیل شدند و این کشور حتی زودتر از کشورهای اروپایی نظیر ایتالیا اقدامات پیشگیرانه را از سر گرفت. دولت لبنان از 15 مارس (25 اسفند) کل کشور را در شرایط قرنطینه عمومی قرار داد.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 13 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 1109

به "شهروندان آمریکایی در لبنان؛ به آمریکا برنمی گردیم، بیروت امن تر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهروندان آمریکایی در لبنان؛ به آمریکا برنمی گردیم، بیروت امن تر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید