فروش باد کانادا در چین!

به گزارش تور دبی ارزان، مجله مهر - شراره داودی :باد ایران هم هست که تازه رسیده، باد میدون آزادی 1000 دلار، باد دربند 1000 دلار، از اون طرف اومده چند سال قبل بود که مهران مدیری چند کلیپ طنز ساخت و در یکی از آن ها این تجارت را مورد تمسخر قراره داده بود و ما هم حسابی خندیده بودیم و تا مدت ها هم در بحث های روزانه مان از آن استفاده می کردیم و بساط خنده و شوخی مان بود. اما حالا کانادایی ها از همین موضوع برای درآمدزایی استفاده نموده اند، آن هم درست زمانی که قیمت های پایین نفت روی اقتصاد آن ها تاثیر گذاشته است.

فروش باد کانادا در چین!

از سفر با تور کانادا لذت ببرید.

البته در این میان بحران های زیست محیطی که گریبان چین را گرفته نیز باعث رونق تجارتی شد که کانادایی ها راه انداخته اند. بد شدن کیفی هوا در پکن میزان فروش قوطی های آلومینیومی هوای پاک و تازه از کوه های زیبای راکی را افزایش داده و هر قوطی بین 10 تا 20 دلار فروخته می گردد.

هریسون وانگ، نماینده چین در درباره بازازیابی این محصول در وب سایت های کشور خبر می دهد و می گوید: در هفته 700 بطری از این هوای تازه به چین ارسال می گردد که ما همه آن ها را فروخته ایم و افراد زیادی هم برای توزیع محصول در مناطق مختلف اعلام آمادگی نموده اند.

داستان هوای تازه از زمانی آغاز شد که اولین هشدار قرمز برای دودهای موجود در پکن نواخته شد و مدارس، کارخانه ها و رفت و آمد ماشین ها محدود شد. البته رسانه های کانادا در ابتدا این پروژه را به عنوان یک جُک می دیدند و فروش کیسه های مواد غذایی که پر از هوا بودند 99 سنت در eBay برای فروش گذاشته شد.

وب سایت کانادایی که فروش این قوطی های هوا را بر عهده دارد، درباره اینک برای خیلی ها این موضوع ممکن است خنده دار به نظر برسد، می گوید: زمانی که فروش آب در بطری ها راه افتاد، برای خیلی ها خنده دار بود، اما این موضوع به مرور در میان مردم جای گرفت و این صنعت رشد کرد.

استفاده از هوای پاک برای کشورها یا شهرهایی که آلودگی شدیدی دارند، مهم است و شاید به همین دلیل خیلی تعجب نکیم وقتی با فروش انرژی و منابع طبیعی روبرو می شویم و حالا هوا به عنوان کالایی برای برطرف مسائل تنفسی راه را برای بعضی کارآفرینان باز نموده است.

با هوایی که این روزها مخصوصا در تهران با آن روبرو هستیم، شاید روزی ما هم مجبور بشویم از این قوطی ها استفاده کنیم و اگر کمی حواسمان باشد، دست کم فراوری خودمان باشد، نه اینکه در نهایت از کشورهای دیگر مانند کانادا این هوای پاک را وارد کنیم و احتمالا با این کار هزاران دلار به این واسطه از کشور خارج گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 18 مهر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 494

به "فروش باد کانادا در چین!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فروش باد کانادا در چین!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید