فرکی: موش آزمایشگاهی شدیم و نتیجه را به داور دادیم، باید دل مان به عدالت خوش باشد که آنهم نیست

حسین فرکی، سرمربی تیم فوتبال پیکان به انتقاد از عملکرد داور ملاقات این تیم مقابل نساجی پرداخت و سوت های اشتباه او را یکی از دلایل شکست خودروسازان دانست.

فرکی: موش آزمایشگاهی شدیم و نتیجه را به داور دادیم، باید دل مان به عدالت خوش باشد که آنهم نیست

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، حسین فرکی در نشست خبری پس از ملاقات تیمش مقابل نساجی مازندران گفت: چرا این داوران را فقط برای بازی ما می گذارند؟ چرا برای تیم های بالای جدولی مثل بازی سپاهان نمی گذارند؟ ما شدیم موش آزمایشگاهی و داوران پشت سر هم کارت می دهند. کارت می دهند و بازیکن ما را اخراج می نمایند. در حالی که باید بازیکن حریف را اخراج می کرد. چیزی را که برای ما باید بگیرد، برای آنها می گیرد و چیزی را که برای آنها باید بگیرد، برای ما می گیرد.

وی در ادامه اضافه نمود: اشتباهات داوری و مسائل درون داوری دیگر مسلم است و دیدید که در هتل آزادی هم دعوا کردند. این یعنی چه؟ ما که نه پول داریم و نه طرفدار و باید دل مان به عدالت خوش باشد که آنهم نیست. وقتی اشتباه داوری است، جواب جوانان را چه باید بدهیم؟ یک اشتباه یک گل بود. دیگر اشتباه تأثیرگذار چیست؟ اگر حرفی هم بزنیم سریع برخورد می نمایند و جریمه و محرومیت. با این شرایط داوری نمی توان کاری کرد. ما امروز نتیجه را به داور مسابقه دادیم.

سرمربی تیم فوتبال پیکان درباره اینکه انتقاد او از مسائل داوری انتقاد تمام مربیان است، گفت: حرف من این است که آیا بازی های حساس فقط برای تیم های بالای جدولی است؟ ما که پایین جدول هستیم و شرایط مان حساس است، اما چرا باید داوری را برای بازی ما انتخاب نمایند که تجربه لیگ رجحان هم ندارد. از آقای طهماسبی پرسیدم که آیا این داور در لیگ برتر قضاوت داشته، اما معین شد قضاوتی نداشته است. اگر انتقادی از فوتبال مان می گردد و می گویند ضعیف است، این طور نیست که فوتبال مان در حد محلات باشد و بقیه چیزها عالی باشد. نه، همه چیزمان به همه چیزمان می آید. ما که نباید موش آزمایشگاهی باشیم. دیگر چقدر به مدیران، به داوران و به همه احترام بگذاریم؟! یک اشتباه داوری، آبروی یک مربی را می برد.

فرکی توضیح داد: بازیکن آنها خطا نموده است و داور برای آنها پنالتی گرفته است و دقیقاً برعکس آن در نیمه دوم دروازه بان آنها بازیکن ما را زده است و پنالتی اعلام ننموده! همین اشتباه کافی است برای تغییر نتیجه بازی. همان جایی که بازیکن ما اخراج شد، بازیکن شماره 66 نساجی باید اخراج می شد، اما نشد. اشتباهات داوری همین است و من امروز خیلی از داوری گلایه کردم و امیدوارم به فکر تیم ما که پایین جدولی هستیم، باشند. اینجا لیگ برتر است و باید داوری قضاوت کند که تجربه داشته باشد. اینجا که جای آزمون و خطا نیست. باید داوری باشد که بازیکنان حرف او را بخوانند. اگر این طور است، چرا همین داور را برای بازی تیم های بالای جدولی نمی گذارند؟ اگر این شرایط ادامه پیدا کند، شرایط بدتر می گردد و فکر می کنم سرنوشت تیم ها دست خودشان نیست.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 23 اسفند 1398 بروزرسانی: 23 اسفند 1398 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 895

به "فرکی: موش آزمایشگاهی شدیم و نتیجه را به داور دادیم، باید دل مان به عدالت خوش باشد که آنهم نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرکی: موش آزمایشگاهی شدیم و نتیجه را به داور دادیم، باید دل مان به عدالت خوش باشد که آنهم نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید