فضاپیمای هندی وارد مدار ماه شد

به گزارش تور دبی ارزان، به گزارش خبرنگاران به نقل از ایندپندنت، فضاپیمای هندی چاندرایان-2 وارد مدار ماه شد. این کاوشگر حدود یک ماه قبل به آسمان پرتاب شده بود.

فضاپیمای هندی وارد مدار ماه شد

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ما را تجربه کنید.

چاندرایان-2 نخستین مانور پیچیده خود را طی 30 دقیقه تکمیل کرد و وارد جهت مشخص شده در مدار ماه شد. چاندرایان2 از سه بخش تشکیل شده که عبارتند از یک مدار گرد، لندر و یک ماه نورد است.

طبق اعلام سازمان فضایی هند همه چیز طبق برنامه پیش رفته و فرود سطح نشین و ماه نورد نیز طبق برنامه در ماه آینده انجام خواهد شد.

براساس این برنامه، فضاپیمای چاندرایان 2 به مدت دو هفته به دور ماه مدار می زند و به مرور به آن نزدیک خواهد شد. از سوی دیگر جهت مدار فضاپیما نیز طوری تنظیم خواهد شد که از قطبین ماه بگذرد. در اواخر این بازه دو هفته ای بخش مدارگرد از لندر جدا خواهد شد.

قرار است مدارگرد چاندرایان 2 به مدت یک سال در مدار ماه فعالیت کند. در صورت موفقیت فرود لندر و ماه نورد این دو ابزار فضایی نیز به مدت یک روز، سطح ماه را آنالیز می نمایند.

اکنون به نظر می رسد سازمان فضایی هند مطمئن است این کاوشگر در قطب جنوب ماه فرود می آید. این پروژه با بودجه116 میلیون پوند صورت گرفته و نخستین کاوشگری خواهد بود که در قطب جنوب ماه فرود می آید.

هرچند ماموریت پرتاب چاندرایان 2 به دلیل اختلالات فنی به تعویق افتاد، اما اکنون پس از طی 239 هزار مایل به مدار ماه رسیده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 مهر 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 502

به "فضاپیمای هندی وارد مدار ماه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فضاپیمای هندی وارد مدار ماه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید