فعالیت 400 شرکت فناور در زمینه فراوری محصولات مبارزه با کرونا

به گزارش مجله سفرنامه دبی، به گزارش خبرنگاران به نقل از وزارت علوم، مهدی کشمیری، با اشاره به آمار پارک های علم و فناوری سراسر کشور گفت: تعداد پارک های علم وفناوری کشور شامل 42 پارک و 1 شهرک علمی و تحقیقاتی می گردد. از این تعداد 35 پارک زیر نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و 8 پارک بیرون از وزارت علوم قرار دارند.

فعالیت 400 شرکت فناور در زمینه فراوری محصولات مبارزه با کرونا

وی اضافه نمود: پارک های زیر نظر وزارت علوم شامل شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، 27 پارک وابسته به وزارت علوم و 7 پارک وابسته به دانشگاه های وزارت علوم شامل تهران، صنعتی شریف، شهیدبهشتی، تربیت مدرس، سمنان، تحصیلات تکمیلی زنجان و تحصیلات تکمیلی کرمان می گردد.

به گفته مدیرکل دفتر برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم، پارک های غیروابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز شامل 2 پارک وابسته به دانشگاه های وزارت بهداشت و دانشگاه آزاد اسلامی (علوم پزشکی ایران و دانشگاه آزاد اسلامی)، 1 پارک وابسته به دستگاه اجرایی (پارکICT)، 1 پارک وابسته به نهاد ریاست جمهوری (پارک پردیس)، 3 پارک وابسته به جهاد دانشگاهی (فناوری های نرم، البرز و کرمانشاه) و 1 پارک وابسته به بخش خصوصی (ایرانیان) است.

وی گفت: پارک های علم و فناوری تقریباً هر 45 روز یکبار جلسه ای در سطح رؤسای پارک ها برگزار می نمایند.

کشمیری به تشریح دستاوردهای پارک های علم و فناوری پرداخت و گفت: مجموعه فروش شرکت های مستقر در پارک های علم و فناوری در سال گذشته بالغ بر 13 هزار میلیارد تومان بوده است.

وی با اشاره به اینکه 9 هزار واحد فناور در کشور فعال است که از این تعداد، هزار واحد مجوز دانش بنیان را کسب نموده اند، توضیح داد: خوشبختانه سال جاری بودجه پارک های علم و فناوری 24 درصد نسبت به سال 1398 رشد داشته است. مساحت اراضی پارک ها نیز هزار هکتار است.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم گفت: با شروع شیوع کرونا در کشور، بیش از 400 شرکت فناور در زمینه فراوری محصول های مبارزه با کرونا فعالیت خود را جهت دهی کردند.

وی اعلام کرد: این فعالیت ها در زمینه های مختلف تجهیز و درمان بوده که شامل توانایی فراوری حدود یک میلیون ماسک در روز، یک و نیم میلیون لیتر مواد ضدعفونی نماینده در روز، فراوری ونتیلاتور، مخازن اکسیژن، دماسنج های غیر تماسی، لباس های حفاظتی و کیت های تشخیص می گردد. در این میان پارک قزوین و سپس گلستان بیشترین فراوری مواد ضدعفونی نماینده، شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان بیشترین فراوری ماسک و پارک صنعتی شریف بیشترین تعداد شرکت های تجهیزاتی را در میان 400 شرکت فعال به خود اختصاص داده اند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 1117

به "فعالیت 400 شرکت فناور در زمینه فراوری محصولات مبارزه با کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعالیت 400 شرکت فناور در زمینه فراوری محصولات مبارزه با کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید