فعالیت 400 شرکت فناور در زمینه فراوری محصولات مبارزه با کرونا

به گزارش تور دبی ارزان به نقل از وزارت علوم، مهدی کشمیری، با اشاره به آمار پارک های علم و فناوری سراسر کشور گفت: تعداد پارک های علم وفناوری کشور شامل 42 پارک و 1 شهرک علمی و تحقیقاتی می گردد. از این تعداد 35 پارک زیر نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و 8 پارک بیرون از وزارت علوم قرار دارند.

فعالیت 400 شرکت فناور در زمینه فراوری محصولات مبارزه با کرونا

وی اضافه نمود: پارک های زیر نظر وزارت علوم شامل شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، 27 پارک وابسته به وزارت علوم و 7 پارک وابسته به دانشگاه های وزارت علوم شامل تهران، صنعتی شریف، شهیدبهشتی، تربیت مدرس، سمنان، تحصیلات تکمیلی زنجان و تحصیلات تکمیلی کرمان می گردد.

به گفته مدیرکل دفتر برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم، پارک های غیروابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز شامل 2 پارک وابسته به دانشگاه های وزارت بهداشت و دانشگاه آزاد اسلامی (علوم پزشکی ایران و دانشگاه آزاد اسلامی)، 1 پارک وابسته به دستگاه اجرایی (پارکICT)، 1 پارک وابسته به نهاد ریاست جمهوری (پارک پردیس)، 3 پارک وابسته به جهاد دانشگاهی (فناوری های نرم، البرز و کرمانشاه) و 1 پارک وابسته به بخش خصوصی (ایرانیان) است.

وی گفت: پارک های علم و فناوری تقریباً هر 45 روز یکبار جلسه ای در سطح رؤسای پارک ها برگزار می نمایند.

کشمیری به تشریح دستاوردهای پارک های علم و فناوری پرداخت و گفت: مجموعه فروش شرکت های مستقر در پارک های علم و فناوری در سال گذشته بالغ بر 13 هزار میلیارد تومان بوده است.

وی با اشاره به اینکه 9 هزار واحد فناور در کشور فعال است که از این تعداد، هزار واحد مجوز دانش بنیان را کسب نموده اند، توضیح داد: خوشبختانه سال جاری بودجه پارک های علم و فناوری 24 درصد نسبت به سال 1398 رشد داشته است. مساحت اراضی پارک ها نیز هزار هکتار است.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم گفت: با شروع شیوع کرونا در کشور، بیش از 400 شرکت فناور در زمینه فراوری محصول های مبارزه با کرونا فعالیت خود را جهت دهی کردند.

وی اعلام کرد: این فعالیت ها در زمینه های مختلف تجهیز و درمان بوده که شامل توانایی فراوری حدود یک میلیون ماسک در روز، یک و نیم میلیون لیتر مواد ضدعفونی نماینده در روز، فراوری ونتیلاتور، مخازن اکسیژن، دماسنج های غیر تماسی، لباس های حفاظتی و کیت های تشخیص می گردد. در این میان پارک قزوین و سپس گلستان بیشترین فراوری مواد ضدعفونی نماینده، شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان بیشترین فراوری ماسک و پارک صنعتی شریف بیشترین تعداد شرکت های تجهیزاتی را در میان 400 شرکت فعال به خود اختصاص داده اند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 1117

به "فعالیت 400 شرکت فناور در زمینه فراوری محصولات مبارزه با کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعالیت 400 شرکت فناور در زمینه فراوری محصولات مبارزه با کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید