قاچاقچیان عمانی امیدوار به بازگشت مجدد تحریم ایران

قاچاقچیان مستقر در شبه جزیره مسندام عمان امیدوارند با بازگشت مجدد تحریم های ایران، روزهای خوب قاچاق کالا به ایران فرا برسد.

قاچاقچیان عمانی امیدوار به بازگشت مجدد تحریم ایران

با تور عمان از نگین خاورمیانه دیدن کنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از پایگاه خبری مریتایم اگزکیوتیو، در سال 2017 آبهای خلیج فارس همچنان متلاطم است. دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا حاضر به تایید پایبندی ایران به برجام نشده و تهدید به وضع مجدد تحریم ها علیه این کشور نموده است.

گروهی از قاچاقچیان که در مسندام عمان فعالیت دارند امیداورند با تشدید تنش های منطقه ای و وضع تحریم های مالی علیه ایران کسب و کار آنان مجددا رونق بگیرد. آنها قبل از لغو تحریم ها از محل قاچاق انواع کالا به ایران درآمد خوبی داشتند.

شبه جزیره مسندام یک منطقه پرجمعیت، دورافتاده و از نظر مالی توسعه نیافته است و یکی از 11 استان سلطان نشین عمان محسوب می گردد. مسندام در کناره تنگه هرمز قرار گرفته که دریای عمان را از خلیج فارس جدا می نماید.

در طی سال های اخیر و قبل از انعقاد برجام، بر اساس برآوردها یک سوم از کالاهای وارداتی به ایران از عرض تنگه هرمز به این کشور قاچاق می شد. این وضعیت سبب شده تا بسیاری از دلالان ایرانی و عمانی به منطقه مسندام نقل مکان نمایند و به وسیله قاچاق سیگار، قطعات خودرو و سایر کالاها به ایران به کسب سود بپردازند.

اما به دنبال لغو تحریم ها و کاهش تقاضا در ایران برای کالاهای قاچاق(به دلیل افزایش توانایی ایران در واردات کالاهای مختلف) موجب کسادی کسب و کار این قاچاقچیان و دلالان شده است. قاچاقچیان مستقر در مسندام امیدوارند با بازگشت مجدد تحریم های ایران، روزهای خوب قاچاق کالا به ایران فرا برسد.

77

منبع: تسنیم
انتشار: بروزرسانی: 10 آذر 1398 شناسه مطلب: 642

به "قاچاقچیان عمانی امیدوار به بازگشت مجدد تحریم ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قاچاقچیان عمانی امیدوار به بازگشت مجدد تحریم ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید