مراتب ثبت ملی بیمارستان فاطمی اردبیل

به گزارش مجله سفرنامه دبی، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در نامه ای به استاندار اردبیل مراتب ثبت اثر فرهنگی تاریخی بیمارستان دکتر فاطمی را به او ابلاغ کرد.

مراتب ثبت ملی بیمارستان فاطمی اردبیل

تاریخچه بیمارستان

مرکز آموزشی و درمانی دکتر فاطمی اردبیل که احداث آن درسال 1299 هجری شمسی شروع شده وفعالیت خود را با 20 تخت بیمارستانی در سال 1316 هجری شمسی شروع نموده است.

در نامه علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به اقبال عباسی استاندار اردبیل که روز یکشنبه 23 مهر ارسال شده آمده است:

در اجرای بند (ج) ماده واحده قانون تشکیل سازمان میراث فرهنگی کشور مصوب 1364 مجلس شورای اسلامی و بند ششم ماده سوم قانون اساسنامه سازمان میراث فرهنگی کشور مصوب 1367 مجلس شورای اسلامی مبنی بر ثبت آثار ارزشمند منقول و غیرمنقول فرهنگی تاریخی کشور در لیست آثار ملی و لیست های ذی ربط، مراتب ثبت اثر فرهنگی - تاریخی بیمارستان دکتر فاطمی واقع در استان اردبیل، شهر اردبیل، میدان شریعتی، خیابان هلال احمر که پس از طی تشریفات قانونی لازم به شماره 31700 مورخ 1396/2/11 در لیست آثار ملی ایران به ثبت رسیده، ابلاغ می گردد.

اثر مذکور تحت حفاظت و نظارت این سازمان است و هر گونه دخل و تصرف یا اقدام عملیاتی که منجر به تخریب یا تغییر هویت آن گردد برابر مواد 558 لغایت 569 از کتاب پنجم قانون مجازات های اسلامی، تعزیرات و مجازات های بازدارنده، جرم محسوب می گردد و مرتکب مشمول مجازات های قانونی خواهد شد و بازسازی و بازسازی اثر صرفا با تأیید و نظارت این سازمان ممکن خواهد بود.

خواهشمند است دستور فرمایید مراتب جهت اطلاع و اجرا به مقامات و مسئولان ذی ربط در استان ابلاغ گردد و از نتیجه این سازمان را آگاه فرمایید.

منبع: کجارو / میراث آریا
انتشار: 26 فروردین 1401 بروزرسانی: 26 فروردین 1401 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 2190

به "مراتب ثبت ملی بیمارستان فاطمی اردبیل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مراتب ثبت ملی بیمارستان فاطمی اردبیل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید