نخست وزیر کانادا امروز با ترامپ ملاقات می نماید

به گزارش تور دبی ارزان، نخست وزیر کانادا و رئیس جمهور آمریکا امروز(دوشنبه) با یکدیگر ملاقات و درخصوص مسائلی از جمله تجارت و همکاری های دو جانبه تبادل نظر می نمایند. دو طرف همچنین در نشستی درباره زنان نیز شرکت خواهند کرد.

نخست وزیر کانادا امروز با ترامپ ملاقات می نماید

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و آبشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، این نخستین ملاقات رو در رو میان جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا و دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا است.

دو طرف در جریان نشست دوجانبه درباره مسائلی مانند تجارت و همکاری های دوجانبه با یکدیگر ملاقات و گفت وگو خواهند کرد.

براساس اعلام یک مقام کاخ سفید و یک مقام ارشد دولت کانادا دو کشور در نظر دارند نیروی کار جدید ایجاد نمایند که این اقدام را تحت عنوان توسعه رهبران تجاری و کارفرمایان زن انجام خواهند داد.

انتظار می رود ایوانکا ترامپ، دختر دونالد ترامپ که به دنبال توسعه سیاست های زنان است در این نشست شرکت نمایند. همچنین قرار است در این نشست مدیران اجرایی زنان از هر دو کشور آمریکا و کانادا شرکت نمایند.

همکاری نزدیک ترودو با ترامپ و دختر وی بعضی نگرانی ها در میان کانادایی ها نسبت به سیاست های حمایت گرایانه رئیس جمهور جدید آمریکا را کاهش خواهد داد.

بعضی از شهروندان کانادا نگران هستند که تدابیر حمایت گرایانه ترامپ ممکن است اقتصاد کانادا را تحت فشار قرار دهد.

یک مقام کانادایی اظهار داشت: دولت ترودو پیشنهاد ایجاد یک گروه کاری جدید میان دو کشور را داده؛ چرا که نخست وزیر کانادا مساله کار زنان را بسیار مهم دانسته و بخش اصلی از برنامه کاری وی و برنامه رشد مالی کشور را تشکیل می دهد.

ترودو 45 ساله نظرات کاملاً مخالف با مواضع ترامپ 70 ساله دارد. ترودو یک لیبرال است که هوادار جدی تجارت آزاد بوده و تا به امروز از ورود 40 هزار پناهجوی سوری به کشورش استقبال نموده است. وی خود را فمنیست می نامد و 50 درصد از کابینه او را زنان تشکیل می دهند. این در حالی است که در کابینه ترامپ زنان کمتری دیده می شوند و وی مواضع حمایت گرایانه ای درقبال تجارت اتخاذ نموده و می خواهد جلوی ورود پناهجویان و مهاجران را بگیرد.

اگرچه به نظر می رسد یکی از محورهای گفت وگو میان ترودو و ترامپ فرمان مهاجرتی اخیر رئیس جمهور آمریکا علیه شهروندان هفت کشور مسلمان باشد، اما شواهد نشان می دهد که ترودو تمایل دارد بیشتر بر روی منافع مشترک مالی تمرکز کند.

همچنین رولند پاریس، یکی از مقامات ارشد سیاست خارجی در کانادا اظهار داشت: نخست وزیر این کشور احتیاج دارد که روابطی را با ترامپ برای تضمین اینکه کانادا در کشورهایی که روابط تجاری با آنها محدود شده است، قرار ندارد.

انتهای پیغام

منبع: اقتصاد ایران
انتشار: 8 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 8 اردیبهشت 1399 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 1027

به "نخست وزیر کانادا امروز با ترامپ ملاقات می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخست وزیر کانادا امروز با ترامپ ملاقات می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید