هم حزبی پیشین اردوغان، به زودی حزبی جدید رونمایی می کند

به گزارش تور دبی ارزان، معاون پیشین نخست وزیری ترکیه دو روز دیگر حزب جدید خود را رونمایی می کند.

هم حزبی پیشین اردوغان، به زودی حزبی جدید رونمایی می کند

به گزارش گروه بین الملل تور دبی ارزان، علی باباجان عضو پیشین حزب عدالت وتوسعه (حزب حاکم ترکیه) می گوید روز چهارشنبه تاسیس حزب جدید خود را اعلام می کند.

باباجان، که در زمان خدمت دولتی خود سِمت های مختلفی از جمله معاون نخست وزیری و وزارت اقتصاد را در کارنامه دارد، در مصاحبه با شبکه فاکس تی وی گفت امروز (دوشنبه) فرم های تاسیس حزب جدید را رسماً به وزارت کشور ترکیه تحویل می دهد.

به نوشته وبگاه هابرلر، وی در این باره توضیح داد: ما نام حزب را در آیین رونمایی از آن، در روز چهارشنبه اعلام می کنیم. ما با 90 عضو مؤسس آن [طی دو روز اخیر] جلسه داشتیم. ما امروز تمام اسناد مرتبط را ثبت کردیم و کمیته [حزب] ما با درخواست رسمی به وزارت کشور خواهد رفت.

این سیاستمدار ترکیه ای در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا توانایی مبارزه با رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه و هم حزبی پیشین خود را دارد، گفت: ما کاری به دیگران نداریم. البته پاسخ کسانی را که با ما کار داشته باشند می دهیم، اما بدون جنگ.

فرایند جدا شدن هم حزبی های اردوغان و تاسیس حزب جدید در حالی ادامه دارد که چند ماه پیش نیز احمد داووداوغلو نخست وزیر پیشین ترکیه حزب جدیدی به نام آینده را تاسیس کرد. (جزئیات بیشتر)

پیش از این نیز اعضای پیشین حزب حاکم ترکیه درباره کاهش محبوبیت این حزب گفته بودند که عدالت وتوسعه فقط طی یک سال گذشته 840 هزار نفر از اعضای خود را از دست داده و تداوم این ریزش چالشی برای رئیس جمهور این کشور خواهد بود. (جزئیات بیشتر)

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 7 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1399 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 1023

به "هم حزبی پیشین اردوغان، به زودی حزبی جدید رونمایی می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هم حزبی پیشین اردوغان، به زودی حزبی جدید رونمایی می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید