واعظی: فناوری هسته ای از مولفه های قدرت ایران است

به گزارش تور دبی ارزان، تهران (پانا)- رییس دفتر رییس جمهوری تاکید نمود فناوری هسته ای امروزه یکی از مولفه های قدرت جمهوری اسلامی ایران است و به رغم همه فضاسازی های مغرضانه غوغاسالاران در صحنه بین المللی، این توانمندی، با شفافیت کامل و قانونمندی حاصل شده است.

واعظی: فناوری هسته ای از مولفه های قدرت ایران است

محمود واعظی روز شنبه در صفحه شخصی خود در اینستاگرام نوشت: فناوری هسته ای امروزه یکی از مولفه های قدرت جمهوری اسلامی ایران است و به رغم همه فضاسازی های مغرضانه غوغاسالاران در صحنه بین المللی، این توانمندی، با شفافیت کامل و قانونمندی حاصل شده است.

رییس دفتر رییس جمهوری گفت: زمانی بود که بعضی افراد در کشور مغرضانه یا در اثر ناآگاهی، ادعا می کردند صنعت هسته ای کشور در اثر توافقنامه برجام تعطیل شده است. روزها گذشت تا اینکه پس از خروج غیرقانونی آمریکا از برجام، نظام تصمیم گرفت طی سازوکارهای روشنی، بعضی ابعاد برنامه هسته ای را که در برجام دامنه آن کاهش یافته یا متوقف شده بود، دوباره احیا کند.

وی اعلام نمود: به همت سازمان انرژی اتمی، این کار در مدت زمان بسیار کوتاهی انجام شد و در بعضی ابعاد، فعالیت های هسته ای کشور، خیلی زود به سطحی حتی فراتر از آنچه پیش از برجام در کشور انجام می شد، ارتقا یافت.

واعظی تاکید نمود: این توانمندی استراتژیک بدون تردید مرهون کوشش های ارزشمند دانشمندان مان در سازمان انرژی اتمی است همان کوشش هایی که امروز دستاوردهای افتخارآمیز دیگری را به بار نشاند و مایه مسرت شد.

رییس دفتر رییس جمهوری توضیح داد: خوشبختانه با ظرفیتی که در برجام به وجود آمد، بیشتر و قدرتمندتر از گذشته در زمینه تحقیق و توسعه فناوری صلح آمیز هسته ای به پیش رفته ایم و این مایه افتخار است.

واعظی روز ملی فناوری هسته ای را به مردم و همه دانشمندان و دست اندرکاران این فناوری در کشور تبریک گفت و از آنها بابت همه کوشش ها و زحماتی که برای رشد و بالندگی صنعت هسته ای در کشور متحمل شدند، قدردانی کرد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 20 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 20 اردیبهشت 1400 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 1781

به "واعظی: فناوری هسته ای از مولفه های قدرت ایران است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واعظی: فناوری هسته ای از مولفه های قدرت ایران است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید