واکنش چین به تحریم ظریف ، درهای دیپلماسی بسته می گردد

به گزارش تور دبی ارزان، ایرنا نوشت: سی سی تی وی تلویزیون دولتی چین روز پنجشنبه با انتشار گزارشی در خصوص تحریم محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران توسط آمریکا تاکید نمود واشنگتن با این کار درهای مذاکره احتمالی دو کشور را بست و خطر افزایش تنش ها را بیشتر کرد.

واکنش چین به تحریم ظریف ، درهای دیپلماسی بسته می گردد

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

گزارش همزمان به واکنش ظریف به این موضوع پرداخته و می افزاید: ظریف که یکی از مهره های تاثیرگذار در مذکرات برجام بود این اقدام را در کرد و گفت این تحریم هیچ تاثیری در وی ندارد.

در این گزارش آمده است: دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، سال گذشته ایالات متحده را از توافق برجام خارج کرد و تحریم های ایران را با هدف اعمال فشار مالی بر تهران برقرار کرد.گزارش می افزاید: برجام بخشی از میراث باراک اوباما و متحدان او بود که ترامپ با ادعای محدود کردن جهت تهران برای دستیابی به بمب هسته ای از آن خارج شد.

سی سی تی وی می گوید: تنش های بین واشنگتن و تهران در ماه های اخیر پس از حادثه حمله به نفتکش ها در خلیج فارس که آمریکا ایران را مقصر می داند افزایش یافته است تا حدی که ایران یک هواپیمای بدون سرنشین آمریکا را ساقط کرد.

گزارش به سخنان استیون منوچین وزیر جنگ مالی آمریکا علیه مردم ایران اشاره نموده که گفته است جواد ظریف بی پروا دستورات رهبر عالی ایران را اجرا می نماید و سخنگوی اصلی آنچه که او رژیم ایران نامید در سراسر دنیا است.

وی ادامه داد آمریکا یک پیغام روشن به آنچه که او رژیم خواند ارسال می نماید که رفتارهای اخیر آن به طور کامل ناپذیرفتنی است در حالی که رژیم ایران دسترسی شهروندان به شبکه های اجتماعی را ممنوع می نماید، جواد ظریف وزیر خارجه، تبلیغات دروغین رژیم و اطلاعات غلط را به وسیله رسانه ها در سراسر دنیا می گستراند.

گزارش یکی از اهداف تحریم ظریف را مسدود کردن دارایی های او در آمریکا می داند اما به نقل از ظریف آورده است: هر کس که من را می شناسد می داند که من یا خانواده ام ملکی در خارج از ایران نداریم من شخصاً حتی حساب بانکی هم در خارج از ایران ندارم ایران کل زندگی و تنها تعهد من است بنابراین، من هیچ مشکل شخصی با تحریم های احتمالی ندارم.

سی سی تی وی می افزاید: ظریف از 17 سالگی به عنوان دانشجوی روابط بین الملل در سانفرانسیسکو و دنور آمریکا زندگی نموده است و بعدا نیز از سال 2002 تا 2007 به عنوان سفیر ایران در سازمان ملل در نیویورک فعالیت نموده است.

گزارش در عین حال به اظهارات سناتور کریس مورفی عضو دموکرات کمیته روابط خارجی سنا اشاره نموده است که در توئیت خود نوشته است اگر موضع ما واقعاً این باشد که می خواهیم با ایران مذاکره کنیم، شاید نباید مذاکره کننده اصلی آنها را تحریم کنیم.

2323

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 31 مرداد 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 355

به "واکنش چین به تحریم ظریف ، درهای دیپلماسی بسته می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش چین به تحریم ظریف ، درهای دیپلماسی بسته می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید