ویروس کرونا؛ هنگام خروج ضروری از خانه به چه مواردی باید توجه کنیم؟

به گزارش تور دبی ارزان، در صورت خروج ضروری از منزل ضمن رعایت بهداشت فردی باید بهداشت عمومی را رعایت کنیم تا باعث افزایش چرخه انتشار ویروس کرونا نباشیم.

ویروس کرونا؛ هنگام خروج ضروری از خانه به چه مواردی باید توجه کنیم؟

جهت دریافت خدمات پتینه کاری چیست با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش خبرنگار توصیه می گردد در اماکن عمومی مخصوصاً مکان هایی که تراکم جمعیت وجود دارد از ماسک استفاده گردد و در صورت امکان، از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده نکنید و به صورت پیاده، با دوچرخه یا وسیله نقلیه شخصی بیرون بروید.

هنگام حضور در مکان های عمومی از تماس با افرادی که علائم تب یا سرفه دارند پرهیز گردد و در صورت برخورد فاصله یک متری رعایت گردد.

در مورد بهداشت فردی باید دانست که هنگام سرفه و عطسه با استفاده از دستمال یا آرنج صورت و بینی را بپوشانید و تماس با وسایل را در اماکن عمومی کاهش دهید.

همچنین از تماس دست آلوده با بینی، دهان و مالش چشم پرهیز کنید. حتی زمانی که در بیرون منزل هستید مداومت در شست و شوی دست ها را از قلم نیاندازید، همچنین می توانید از ضدعفونی کننده های دست حاوی الکل و پد های الکلی بهره ببرید.

به توصیه های فراوان متخصصان مبنی بر انتشار سریع ویروس کرونا در مکان های عمومی، تا حد امکان از شرکت در هرگونه تجمع پرهیز کنید،

اما قسمتی از اصول بهداشتی مربوط به بعد از برگشت به خانه است که باید لباس های روی خود را به صورت عادی در آورده و آن را در ورودی منزل یا در محلی که تهویه هوا به خوبی صورت می گیرد آویزان کنید؛ اگر با شخص بیمار برخورد نداشتید احتمال وجود آلودگی ویروس بر روی سطح لباس شما بسیار کم است با این وجود محتمل است مقدار زیادی گرد و غبار روی لباس شما باشد بنابراین توصیه نمی گردد آن ها را به اتاق خواب ببرید.

همچنین ماسک خود را بردارید و بدون دست زدن به وسایل، برخورد یا نشستن مستقیم به دستشویی رفته و دست های خود را بشویید.

اگر زمان خروج از منزل در مکان های پر ترددرفت و آمد داشته اید زمان استحمام خود را از قبل خواب به بعد از ورود به منزل تغییر دهید؛ زیرا با انجام این کار ها احتمال ابتلا به ویروس کرونا جدید کم خواهد شد.

دست خود را قبل، در حین و بعد از تهیه غذا، قبل از خوردن غذا و بعد از استفاده از توالت بشویید، از قلم نیاندازید تحت هیچ شرایطی و در هر ساعت روز و در هیچ مکانی به صورت خود دست نزنید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 15 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 952

به "ویروس کرونا؛ هنگام خروج ضروری از خانه به چه مواردی باید توجه کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویروس کرونا؛ هنگام خروج ضروری از خانه به چه مواردی باید توجه کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید