چوب های حرارتی صنعت ساختمان را متحول می نماید ، اقدامی دانش بنیان با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی خبرنگاران

به گزارش تور دبی ارزان، یک شرکت دانش بنیان با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی اقدام به فراوری چوب های حرارتی برای صنعت ساختمان نموده است.

چوب های حرارتی صنعت ساختمان را متحول می نماید ، اقدامی دانش بنیان با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی خبرنگاران

جهت دریافت خدمات پتینه کاری چیست با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، یوسف زارع بیدکی، مدیرعامل شرکت دانش بنیان گرما چوب پارسیان گفت: چوب خام برای نمای ساختمان قابل استفاده نیست و در اثر آب، رطوبت و گرما از بین می رود. بر همین اساس با کوره های دانش بنیان طراحی شده در شرکت و عملیات حرارتی به چوب تا 212 درجه حرارت داده می گردد؛ این کار باعث افزایش مقاومت چوب در برابر گرما، باران، رطوبت و موریانه می گردد.

وی ادامه داد: چوب در دمای 80 درجه آتش می گیرد، اما با تکنولوژی به کار رفته در کوره ها می توانیم تا 212 درجه به چوب حرارت بدهیم تا تغییرات شیمیایی مورد نظر روی چوب اتفاق بیفتد.

مدیرعامل شرکت دانش بنیان گرما چوب پارسیان بازار هدف محصولات این شرکت را صنعت ساختمان مطرح نمود و گفت: بزرگترین مشکل ما تامین مواد اولیه است. ماده خام مورد استفاده در کوره های ما از روسیه وارد می گردد بر این اساس با مشکلاتی، چون نوسانات ارزی، تحریم ها و کمبود نقدینگی روبرو هستیم.

زارع بیدکی در خصوص مزیت رقابتی این محصول نسبت به نمونه های فراوریی در داخل کشور گفت: ما با اتکا به توان متخصصان خود توانستیم تجهیزات فراوریی این فرآیند مانند کوره حرارت دهی را بومی سازی کنیم. این مزیت به ما این امکان را می دهد که بر اساس تغییرات مورد احتیاج، عملکرد کوره و فرآیند را متفاوت کنیم، این در حالی است که کوره و تجهیزات رقبای ما در داخل وارداتی است و آن ها تنها فراوریکننده این محصول هستند. از طرف دیگر استفاده از دانش و تخصص بومی، بازطراحی و ساخت بعضی از ماشین آلات صنعتی و تلفیق آن با بعضی از تجهیزات خارجی سبب شده تا محصول نهایی از نظر کیفی تفاوتی با نمونه خارجی نداشته باشد.

مدیرعامل شرکت دانش بنیان گرما چوب پارسیان در خصوص چشم انداز آینده شرکت به طرح توسعه ای برای افزایش ظرفیت فراوری اشاره نمود و گفت: بهبود مستمر کیفیت، دستیابی به بازار های جهانی و اشتغالزایی از جمله چشم انداز های کوتاه مدت ما است. در حال حاضر با دو کوره دانش بنیان، عملیات حرارت دهی را انجام می دهیم، اما در نظر داریم که در قالب یک طرح توسعه ای، با فراوری کوره های دیگر ظرفیت فراوری را افزایش دهیم.

زارع بیدکی در خصوص تسهیلاتی دریافتی این شرکت از صندوق نوآوری و شکوفایی نیز گفت: برای طراحی کوره سوم از صندوق نوآوری مصوبه تسهیلات چهار میلیارد تومانی را دریافت کردیم. البته در گذشته نیز دو تسهیلات نمونه سازی و فراوری قبل از صنعتی به مبلغ 180 و 250 میلیون تومان از صندوق نوآوری و شکوفایی دریافت نموده بودیم. در کوشش هستیم تا محصول فراوریی را نیز دانش بنیان کنیم در این صورت می توانیم از تسهیلات سرمایه در گردش و فروش لیزینگی صندوق نوآوری هم استفاده کنیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 فروردین 1400 بروزرسانی: 4 فروردین 1400 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 1696

به "چوب های حرارتی صنعت ساختمان را متحول می نماید ، اقدامی دانش بنیان با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چوب های حرارتی صنعت ساختمان را متحول می نماید ، اقدامی دانش بنیان با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید