کشته شدن عضو ارشد پ ک ک در تازه ترین عملیات کماندویی ارتش ترکیه

به گزارش مجله سفرنامه دبی، وزیردفاع ترکیه از کشته شدن شمار دیگری از تروریست های پ ک ک از جمله یکی از عناصر ارشد آن در شمال عراق اطلاع داد.

کشته شدن عضو ارشد پ ک ک در تازه ترین عملیات کماندویی ارتش ترکیه

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، وزیر دفاع ترکیه دوشنبه از کشته شدن شماری دیگری از عناصر گروه تروریستی پ ک ک (حزب کارگران کردستان)، در یک عملیات کماندویی اطلاع داد.

به نوشته روزنامه دیلی صباح حلوصی آکار وزیر دفاع ترکیه با حضور در پایگاه هوایی گفت که در تازه ترین درگیری بین کماندوهای این کشور با نیروهای پ ک ک در شمال عراق چند تن از آن ها از جمله یکی از عناصر ارشد این گروه کشته شدند. وی اضافه نمود که در این درگیری هیچکدام از نیروهای ارتش ترکیه مجروح نشدند.

آکار گفت که در روزهای اخیر 53 تروریست پ ک ک در نبرد با نیروهای ترکیه کشته شدند.

این در حالی است که همزمان با شدت دریافت حملات ارتش ترکیه علیه مواضع گروه پ ک ک، این گروه یکشنبه گفته بود اشغال کردستان عراق شکسته خواهد شد. در بیانیه پ ک ک خطاب به دولت ترکیه آمده است: دشمن فاشیست و نسل کش می تواند هرکاری که بخواهد انجام دهد، اما از مغلوب شدن نجات نخواهد یافت و پایان در مقابله با چریک های انقلابی و مقاوم ما در زباله دان تاریخ قرار خواهند گرفت.

پ ک ک در بیانیه خود اضافه نموده که حمله نظامیان ترکیه را در کوه های زاپ و زاگرس دفع و تمام اشغالگران از منطقه کردستان عراق بیرون خواهد راند.

وزیر دفاع ترکیه روز یکشنبه نیز عملیات ضد تروریستی نیروهای مسلح این کشور علیه مواضع عناصر پ ک ک در شمال عراق اطلاع داد. ارتش ترکیه از 23 آوریل عملیاتی را در شمال عراق نزدیک مرزهای ترکیه علیه مواضع عناصر پ ک ک انجام داد. نیروهای این گروه اغلب از شمال عراق برای پنهان شدن و انجام عملیات در ترکیه بهره می جویند.

ترکیه مدت هاست به بهانه مقابله با پ ک ک در حال نقض تمامیت ارضی شمال عراق است.گروه پ ک ک که در 35 سال گذشته با دولت آنکارا در تقابل نظامی است از سوی ترکیه، آمریکا و اتحادیه اروپا به عنوان گروه تروریستی شناخته می گردد. ترکیه می گوید که شبه نظامیان پ ک ک مسئول مرگ بیش از 40 هزار نفر از شهروندان ترکیه از جمله زنان و بچه ها هستند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 7 خرداد 1400 بروزرسانی: 7 خرداد 1400 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 1812

به "کشته شدن عضو ارشد پ ک ک در تازه ترین عملیات کماندویی ارتش ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشته شدن عضو ارشد پ ک ک در تازه ترین عملیات کماندویی ارتش ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید