کمتر از نیمی از مطب های اهواز با سازمان پسماند قرارداد دارند

به گزارش تور دبی ارزان، خبرنگاران/خوزستان مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اهواز گفت: در حال حاضر یک هزار و 800 مطب در اهواز وجود دارد که تنها 700 مطب از این تعداد با سازمان پسماند قرارداد منعقد نموده اند؛ هیچکس حاضر نیست پول بدهد و تنها سازمان پسماند است که باید کار کند.

کمتر از نیمی از مطب های اهواز با سازمان پسماند قرارداد دارند

محمدرضا قنواتی در جلسه کارگروه پسماند که امروز (18تیرماه) در استانداری خوزستان، برگزار گردید، اظهار کرد: در جلسه گذشته این کارگروه، برنامه های کوتاه مدت و بلندمدت را ارائه دادیم و عنوان کردیم که 100 میلیارد تومان برای ساماندهی سایت دفن پسماند شهر اهواز احتیاج است. البته این رقم با افزایش نرخ یورو، به مبلغ به 140 میلیارد تومان رسیده است.

به گزارش تور دبی ارزان، وی اضافه نمود: از اسفندماه تا به امروز ماهانه، 2 هزار و 700 سرویس انجام می دهیم اما با شیوع کرونا مدتی کارخانه تفکیک زباله تعطیل بوده است و دوباره کاری برای ما ایجاد شد بنابراین علاوه بر افزایش هزینه های دفع زباله کار نیز سخت تر شده است.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اهواز گفت: دفن زباله در حال اجرا است اما اکنون تقریباً محدوده سایت صفیره پر شده است و فرایند پیشرفت کار به کندی انجام می گردد.

قنواتی توضیح داد: از سه چهار روز پیش عملیات احداث سلول دیگری در سایت صفیره شروع شد. امیدواریم در چند ماه این کار به سرانجام برسد. برای احداث یک سلول دیگر نیز 5 میلیارد تومان اعتبار احتیاج داریم که اگر اعتباراتی تزریق گردد تا همزمان این سلول نیز احداث گردد که تا آخر سال دو سلول برای دفن بهداشتی زباله در سایت صفیره راه اندازی گردد.

وی اضافه نمود: مسئله ای که اکنون وجود دارد این است که من اکنون تنها، متولی زباله اهواز نیستم بلکه زباله شیبان نیز به سایت صفیره انتقال داده می گردد. روزانه 150 تن زباله از کوت عبدالله و 40 تن زباله از شیبان به سایت صفیره منتقل می گردد. اگر قرار است ما جوابگو باشیم باید هزینه هایی برای ما در نظر گرفته گردد و یا تجهیزاتی در اختیار ما قرار بگیرد اما این کار نیز انجام نشده است. همین مشکل را در مورد پسماندهای بیمارستانی نیز داریم.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اهواز بیان نمود: در حال حاضر یک هزار و 800 مطب در اهواز وجود دارد که تنها 700 مطب از این تعداد با سازمان پسماند قرارداد منعقد نموده اند؛ هیچکس حاضر نیست پول بدهد و تنها سازمان پسماند است که باید کار کند.

وی اضافه نمود: به دلیل شیوع کرونا چند ماهی است که بار سنگینی بر دوش بیمارستان های دولتی تحمیل شده و چند ماه است که پولی به ما نداده اند. ما با کدام اعتبار باید کار کنیم؟ بنابراین باید خواسته ها منطقی باشند و ابزاری به دست ما بدهند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 1294

به "کمتر از نیمی از مطب های اهواز با سازمان پسماند قرارداد دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمتر از نیمی از مطب های اهواز با سازمان پسماند قرارداد دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید