گزارشگران بدون مرز: قاتلان خبرنگاران افغان مصونیت دارند

به گزارش تور دبی ارزان، سازمان گزارشگران بدون مرز گفت که مصونیت و ابهام درباره پرونده قتل خبرنگاران در افغانستان اصلی ترین عامل افزایش کشتار خبرنگاران در این کشور است.

گزارشگران بدون مرز: قاتلان خبرنگاران افغان مصونیت دارند

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، گزارشگران بدون مرز (RSF) با انتقاد از دولت افغانستان به دلیل کم کاری در تامین امنیت خبرنگاران در این کشور از مقامات دولتی خواست تا همه توان خود را برای حفاظت از خبرنگاران بکار گیرند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

این سازمان با اشاره به کشته شدن بسم الله عادل ایماق نخستین خبرنگار که در اولین روز سال 2021 توسط افراد مسلح ناشناس ترور شد، نیز نوشت که ایماق پیش از این نیز هدف دو ترور ناموفق قرار گرفته بود و مسئولان امنیتی از این تهدیدها آگاه بودند اما باوجود شکایت وی به انجمن های روزنامه نگاران اقدام جدی در این باره صورت نگرفت .

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در صفحه اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

ایماق پنجمین کارمند رسانه ای در افغانستان است که در دو ماه گذشته در افغانستان به قتل رسید.

رضا معینی مسئول دفتر افغانستان سازمان گزارشگران بدون مرز نیز درباره چرایی افزایش قتل خبرنگاران در افغانستان گفت: از بخشودگی از مجازات و ابهام در پرونده های قتل تنها عاملان کشتار بهره می برند؛ این اصلی ترین عامل فاجعه در افغانستان است .

در ماه های اخیر باوجود جریان داشتن مذاکرات صلح بین تیم مذاکره کننده افغانستان و طالبان، قتل های هدفمند خبرنگاران، مقامات دولتی و فعالان حقوق بشری بشدت افزایش یافته است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 26 بهمن 1399 بروزرسانی: 26 بهمن 1399 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 1616

به "گزارشگران بدون مرز: قاتلان خبرنگاران افغان مصونیت دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارشگران بدون مرز: قاتلان خبرنگاران افغان مصونیت دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید