22 کشته در حمله داعش در نیجر

به گزارش تور دبی ارزان، کمتر از یک هفته پس از کشته شدن 58 روستایی توسط افراد مسلح ناشناس در روستایی واقع در جنوب غرب نیجر، مردان مسلح در حمله به همین منطقه دست کم 22 تن را کشتند.

22 کشته در حمله داعش در نیجر

به گزارش خبرنگاران از ایسنا، مهاجمان به سه روستا در منطقه تیلابری در جنوب غرب نیجر واقع در مرز اقتصادی و بورکینافاسو حمله کردند.

یک منبع امنیتی اظهار داشت، نیروهای داعشی مسئول این حملات هستند اگرچه دو منبع محلی نگفتند چه کسانی در این حملات دست داشتند.

نیروهای محلی وابسته به داعش در این منطقه فعال هستند و در حملات قبلی که باعث کشته شدن ده ها غیرنظامی و سرباز شد، دست داشتند.

این خشونت ها بخشی از بحران امنیتی گسترده تر در منطقه ساحل است که از سوی شبه نظامیان مرتبط با القاعده و سایر شبه نظامیان قومی دامن زده می گردد.

دوشنبه گذشته نیز، مردان مسلح در حمله به همین روستا 58 تن را کشتند؛ این شبه نظامیان یک کاروان را که از بازار هفتگی برمی گشت، مورد حمله قرار داده و به روستایی در همان حوالی نیز حمله کردند.

شبه نظامیان همچنین دست کم 100 غیرنظامی را در دوم ژانویه در حمله به دو روستا در تیلابری کشتند که یکی از مرگبارتین حملات در تاریخ نیجر محسوب می گردد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 25 فروردین 1400 بروزرسانی: 25 فروردین 1400 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 1738

به "22 کشته در حمله داعش در نیجر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "22 کشته در حمله داعش در نیجر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید