8 کشته بر اثر تصادف پژو حامل سوخت قاچاق در خاش

به گزارش تور دبی ارزان، مدیر مرکز فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: برخورد یک دستگاه پژو حامل سوخت قاچاق با یک دستگاه سواری تیبا در محدوده شهرستان خاش هشت کشته و پنج مجروح برجا گذاشت.

8 کشته بر اثر تصادف پژو حامل سوخت قاچاق در خاش

به گزارش ایرنا، دکتر فریبرز راشدی گفت: این حادثه عصر امروز در محور فرعی گوهر کوه به کاروندر خاش رخ داد.

وی ادامه داد: بلافاصله سه دستگاه آمبولانس به محل حادثه اعزام شد و مجروحان را به بیمارستان امام خمینی (ره) خاش منتقل کردند.

مدیر مرکز فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان خاطر نشان کرد: قاچاق سوخت و اتباع بیگانه به عنوان یکی از معضلات این استان همواره جان انسان های زیادی را گرفته و خسارات فراوانی را به جای می گذارد.

سرهنگ کشواد بهروزی زاده فرمانده پلیس راه شمال سیستان و بلوچستان نیز گفت: علت حادثه در دست بررسی است.

سیستان و بلوچستان در جنوب شرق ایران از جمله استان های مستعد برای قاچاق سوخت است، چرا که در همسایگی کشور های پاکستان و افغانستان قرار گرفته و نیاز مبرم این کشور ها به انواع فرآورده های نفتی مرز های این استان را به دالان انتقال سوخت تبدیل کرده است.

سود کلان قاچاق سوخت بسیاری از سودجویان و فرصت طلبان داخلی و خارجی (همسایگان افغان و پاکستانی) را به خود جلب کرد، از یک طرف مردم روستایی و مرزنشین بیکار بودند و از سوی دیگر سرمایه ای برای استفاده از آن را نداشتند، به همین سبب زمینه برای سودجویان فراهم شد و دست بکار شدند و بسیاری از مردم را به عنوان کارگر و مزدور بکار گرفتند تا سرمایه ملی ما را به ازای دریافت مبلغی اندک به آنسوی مرز منتقل کنند.

سود های کلان، پرداخت رشوه های کلان، نبود شغل مناسب، بیکاری شماری زیادی از جمعیت جوان و آماده ورود به عرصه های غیرقانونی و شغل های کاذب چنان رونق بخش قاچاق سوخت در سیستان و بلوچستان شده است که وجود قطار هزاران خودرویی در مرز ها برای انتقال سوخت نشان دهنده عمق فاجعه است.

منبع: فرارو
انتشار: 3 بهمن 1399 بروزرسانی: 3 بهمن 1399 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 1571

به "8 کشته بر اثر تصادف پژو حامل سوخت قاچاق در خاش" امتیاز دهید

1 کاربر به "8 کشته بر اثر تصادف پژو حامل سوخت قاچاق در خاش" امتیاز داده است | 3 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "8 کشته بر اثر تصادف پژو حامل سوخت قاچاق در خاش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید