آزادی 151 زندانی جرایم غیرعمد از محل ضیافت متوفیان در آذربایجان شرقی

به گزارش تور دبی ارزان، مدیر ستاد دیه آذربایجان شرقی گفت: در دو سال گذشته 151 زندانی جرایم غیرعمد استان از محل یاری خانواده های متوفی آزاد شده اند.

آزادی 151 زندانی جرایم غیرعمد از محل ضیافت متوفیان در آذربایجان شرقی

برای سفری دلچسب با تورهای آذربایجان همراه شوید و از شهر زیبای باکو دیدن کنید و با فرهنگ مردم خونگرم آذربایجان آشنا شوید.

به گزارش خبرنگارتقی پور مدیر ستاد دیه آذربایجان شرقی با اعلام اینکه در دو سال گذشته 151 زندانی جرایم غیرعمد استان از محل یاری خانواده های متوفی آزاد شده اند، گفت: سنت حسنه اختصاص هزینه ضیافت احسان متوفیان برای آزادی زندانیان در تبریز به راه افتاده و مختص این شهر است.

تقی پور اضافه نمود: تا به امروز 254 خانواده متوفی با مراجعه به ستاد دیه استان بخشی از هزینه های ضیافت و تاج گل را جهت آزادی زندانیان جرایم غیر عمد استان اهدا نموده اند.

او گفت: در شهرستان مراغه نیز حرکت هایی در این رابطه ایجاد شده و تا به امروز 2 زندانی جرایم غیرعمد در این شهرستان از محل یاری خانواده های متوفی به آغوش گرم خانواده بازگشته اند.

تقی پور با اعلام اینکه از ابتدای سال تا به امروز 302 زندانی جرایم غیرعمد از زندان های استان آزاد شده اند، گفت: مبلغ سه میلیارد و 700 میلیون تومان یاری بلاعوض از سوی ستاد دیه در راستای آزادی این زندانیان هزینه شده است.

مدیر ستاد دیه آذربایجان شرقی اضافه نمود: هم اکنون، 480 زندانی جرایم غیرعمد در زندان های استان چشم انتظار یاری های خیران هستند، که مبلغ کل بدهی این زندانیان 159 میلیارد تومان است.

او گفت: در صورتی که 10 میلیارد تومان از سوی خیران یاری گردد، باقی مبلغ را نیز به وسیله تقاضای اعسار به تقسیط، گذشت رضایتمندانه شاکیان، آورده خانواده های زندانیان و همچنین پرداخت تسهیلات با کارمزد چهار درصد تامین نموده و زمینه آزادی این زندانیان فراهم می گردد.

تقی پور با اشاره به اینکه هفت نفر از این زندانیان، خانم هستند، گفت: این بانوان نیز بطور ناخواسته و با درخواست همسران خود، اقدام به صدور یا پشت نویسی چک نموده و در نهایت نیز راهی زندان شده اند که مبلغ کمترین بدهی برابر با 250 میلیون تومان و مبلغ بیشترین بدهی نیز 800 میلیون تومان است.

ک

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 24 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 819

به "آزادی 151 زندانی جرایم غیرعمد از محل ضیافت متوفیان در آذربایجان شرقی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزادی 151 زندانی جرایم غیرعمد از محل ضیافت متوفیان در آذربایجان شرقی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید