علم و تکنولوژی

پلی استیشن استودیوی بازی سازی بلوپوینت گیمز را خرید

شرکت تفریح های تعاملی سونی بالاخره به صورت رسمی اعلام نمود که استودیو بلوپوینت گیمز را تصاحب نموده است. آن ها در این سال های اخیر همواره همکاری خوبی با سونی داشته اند و اکنون به جمع استودیوهای داخلی این شرکت اضافه شده اند.

23 مهر 1400

تشریح فرایند شروع سال تحصیلی تازه در آذربایجان شرقی

خبرنگاران/آذربایجان شرقی مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی گفت: چیزی که سال جاری مدنظر سیستم تعلیم و تربیت است، شروع سال تحصیلی از سوم مهر ماه به صورت مجازی بوده و رویکردی که دستگاه تعلیم و تربیت پیگیر آن است آرام، منظم،تدریجی با لحاظ تمام جوانب است....

5 مهر 1400

سلبریتی ها باید مالیات فرهنگی بدهند

زندگی امروز- رد پای سلبریتی ها در همه جا دیده می شود. فضای واقعی؛ اما این روزها جای خودش را بیشتر به فضای مجازی و شبکه های اجتماعی داده است. برای همین سلبریتی ها بیشتر از آن که در جهان واقعی ما حضور داشته باشند، رفتار و کنش و واکنش هایشان هر لحظه در جهانی...

26 شهریور 1400

شرح برادر همسر رئیسی درباره خبر انتصابش

رئیس دانشکده علوم انسانی دانشگاه پیغام نور از امتناع ابراهیم رئیسی نسبت به حضور نزدیکانش در مسئولیت های اجرایی کشور اطلاع داد.

24 شهریور 1400

توقف خدمات دهی واتساپ برای مدل های قدیمی اندروید و ios

شرکت واتساپ به تازگی لیستی از چند مدل تلفن همراه منتشر و بیان کرد از اول نوامبر دیگر از این تلفن ها پشتیبانی نخواهد کرد.

15 شهریور 1400

مرکز اپلیکیشن نویسی ایران کجاست؟

زندگی امروز / اگر می خواهید بدانید در چه استانی و با چه تیم و روشی میتوانید بیشترین عایدی را از اپلیکیشن نویسی کسب کنید این گزارش را از دست ندهید.

15 شهریور 1400

این توصیه های خانگی، کرونا را درمان نمی نمایند

از زمان آغاز همه گیری، خوراکی ها، داروها، گیاهان دارویی و عادت های بسیاری به اسم داروهای درمان کرونا معرفی شدند. داروهایی که جز تعداد کمی از آنها، باقی به وسیله هیچ یک از مراجع پزشکی، تحقیقاتی و آزمایشگاهی به اسم دارو موثر در مقابله با کووید 19 تایید نشد....

8 شهریور 1400

معاملات غرفه های روستابازار سمنان از یک هزار و 300 فقره فراتر رفت

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان گفت: یک هزار و 377 فقره ترافیک معاملات 40 غرفه روستابازار استان به منظور عرضه محصولات کشاورزی، صنایع روستایی و دستی ثبت شد.

5 شهریور 1400

راهنمای خرید رینگ لایت

چگونه تصاویر شفاف و مجذوب کنندهی از چهره خود ثبت کنیم؟تا به حال به این دقت نموده اید که عکس ها یا فیلم های پرتره باکیفیت و شفافی که در فضای مجازی می بینید، چگونه گرفته شده اند؟ اگر تصور می کردید که آنها قطعاً از یک دوربین بسیار گران قیمت و تجهیزات فوق حرفه...

1 شهریور 1400

هواوی وعده داده که با وجود تحریم ها تاج و تخت بازار موبایل را پس می گیرد

رییس هیأت مدیره هواوی اعلام کرده که این شرکت با وجود تحریم های آمریکا می تواند تاج و تخت بازار موبایل را پس بگیرد. در دولت دونالد ترامپ، هواوی تهدیدی برای امنیت ملی آمریکا در نظر گرفته شد و در لیست سیاه وزارت بازرگانی آمریکا قرار گرفت.

30 مرداد 1400

قدیمی ترین عکس دنیا که انسان ها را به تصویر می کشد

در این عصر که سلفی های بی خاتمه به راحتی گرفته می گردد، شاید به راحتی فراموش شده که زمانی در گذشته از انسان ها عکس در عکاسی ها گرفته می شد و حتی محدودیت های فراوانی هم دی این زمینه وجود داشته است.

22 مرداد 1400

نـسـیـم سـحـر ی با شـیـب تـنـد

یکی از روزهای شهریور سال 93، سحر دولتشاهی سوئیچ ماشینش را چرخاند، موبایلش را روبه روی خود تنظیم کرد، پایش را روی پدال گاز گذاشت و گزینه ضبط ویدئو را روی صفحه گوشی لمس کرد.

16 مرداد 1400

توسعه سرویس ها و سامانه خدمات غیر حضوری شهروندی در بیمه سلامت

معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت، نسبت به توسعه سرویس ها و سامانه خدمات غیر حضوری شهروندی در سازمان بیمه سلامت تاکید نمود.

15 مرداد 1400

برنامه قطع برق در شهرهای مختلف

به گزارش خبرنگاران کاربران ایرانی در واکنش به این ماجرا از تجربه های شخصی خود نوشتند. بعضی نوشته بودند قطع برق وسط پخش فوتبال برایشان آزاردهنده بوده است و بعضی دیگر از خاموش شدن کولرها و گرمای کلافه کننده نوشتند.

13 مرداد 1400

سطح دسترسی ایرانیان به آب، گاز و اینترنت

خبرنگاران: بررسی آمار ها نشان ها می دهد 22.8 میلیون از خانوار ایرانی به گاز طبیعی در سال 98 دسترسی داشته اند، این در حالیست که تعداد خانوار های کل کشور در سال 98 بالغ بر 25.6 میلیون برآورد شده است.

12 مرداد 1400

درخواست دولت لبنان برای مجازات مسببان فروپاشی مالی و نابودی اقتصاد کشور

دفتر اطلاع رسانی در نهاد نخست وزیری لبنان امروز چهارشنبه خواستار مجازات عاملان فروپاشی مالی و نابودی اقتصاد کشور شد.

6 مرداد 1400

واکسن های فایزر و مدرنا علیه گونه لامبدا موثرند

محققان بر این باروند که واکسن های کرونای شرکت های فایزر و مدرنا هر دو در برابر نوع سویه دردسرساز لامبدا ویروس کرونا که اکنون در 31 کشور مشخص شده است، موثرند.

5 مرداد 1400

اعتراف مسئولان یک شبکه مجازی به زیان بار بودنش برای نوجوانان

مسئولان یک شبکه اجتماعی مجازی، از حذف بیش از هفت میلیون حساب کاربری افراد زیر سن قانونی (زیر 13 سال) در این شبکه اجتماعی خبر دادند.

1 مرداد 1400

بازداشت مزاحمی که 9000 بار با اورژانس تماس گرفته بود!

پلیس اسپانیا مردی که طی سه سال گذشته حدود 9000 بار با اورژانس تماس گرفته و مزاحمت ایجاد نموده بود را ردیابی و دستگیر کرد.

29 تیر 1400

ویروس کرونا 20 هزار سال پیش وجود داشته!

خبرگزاری خبرنگاران-محققان شواهدی را یافته اند که نشان می دهد ویروس کرونا در حدود 20 هزار سال پیش باعث شیوع یک همه گیری در آسیای شرقی شده و به اندازه ای ویرانگر بوده که توانسته یک اثر تکاملی در ژنوم انسان ها باقی بگذارد.

28 تیر 1400
تعداد: (351)