فرهنگ و هنر

اعتراف مسئولان یک شبکه مجازی به زیان بار بودنش برای نوجوانان

مسئولان یک شبکه اجتماعی مجازی، از حذف بیش از هفت میلیون حساب کاربری افراد زیر سن قانونی (زیر 13 سال) در این شبکه اجتماعی خبر دادند.

1 مرداد 1400

رونمایی از مولاژهای جام ارجان در شیراز

ایسنا/ براساس آخرین خبرهای منتشر شده، رونمایی از مولاژهای جام ارجان در شیراز صورت گرفت.

30 تیر 1400

نامگذاری خیابانی به نام خسرو شکیبایی در تهران

در جریان جلسه امروز شورای شهر تهران، شصت و سومین صورتجلسه کمیسیون نامگذاری و تغییر نام معابر و اماکن عمومی شهر تهران در دستور کار اعضای شورا قرار گرفت.

23 تیر 1400

ترجمه فوکوس 2020 منتشر شد

تهران (پانا) - آخرین شماره مجله فوکوس که به رویه های بازار جهانی فیلم می پردازد، ترجمه و در اختیار عموم مردم نهاده شد.

23 تیر 1400

امیلی لاکهارت؛ با نویسنده کتاب ما دروغگو بودیم آشنا شوید

امیلی لاکهارت یکی از نویسندگان آمریکایی است که در حوزه کودک و نوجوان فعالیت می کند. این مطلب را دنبال کنید تا بیشتر با این معلم، مدرس و نویسنده خلاق دنیای کودک و نوجوان آشنا شوید.

18 تیر 1400

20 فیلم آخرالزمانی برتر تاریخ سینما

در این دوران به خصوص از تاریخ و اوضاع فعلی دنیا، ممکن است بیش از هر زمان دیگری به آخرالزمان فکر کنید. این موضوع به معنی پایان دنیا نیست اما شرایط سیاسی-اجتماعی و همه گیری ویروس کرونا، عقاید و طرز تفکرتان را درباره بسیاری از مسائل تغییر می دهد. خوشبختانه...

17 تیر 1400

از ناگفته های کاسپین تا خلیج فارس

به گزارش خبرنگاران، تاریخ پیدایش تمدن های نخستین و کهن کرانه خلیج فارس به بیش از 10 هزار سال پیش می رسد. خلیج فارس به واسطه صندلی برتر جغرافیایی خود، چهار راه شرق و غرب و مکان رفت و آمد همه گروها و مردم دنیای کهن بوده است. نخستین نام این آبراهه باستانی در...

11 تیر 1400

کتاب در باب زندگی مینیمالیستی راز شادمانی زندگی را بازگو می نماید

به گزارش خبرنگاران آیا از شلوغی و حجم زیاد وسایل خود خسته نشده اید؟ آیا تا به حال شده که بخواهید خودتان را از شر همه چیزهایی که دور خود جمع نموده اید خلاص کنید؟ اما چطور؟ کتاب در باب زندگی مینیمالیستی با همین پرسش شروع می گردد. مینیمالیسم نوعی سبک زندگی...

11 تیر 1400

شیخی: علت پیشرفت چین اعتماد مردم به حاکمیت است

عضو هیات علمی اقتصاد دانشگاه آزاد اظهار کرد: چینی ها ظرفیت سرمایه اجتماعی را داشتند. اعتماد به مدیریت با انگیزه ای که دنبال منافع اجتماعی باشد را هم داشتند. این دو مورد با هم ترکیب شدند و علتی برای پیشرفت آن کشور شدند.

1 تیر 1400

سامان صفاری: به محض صحبت از واکسیناسیون هنرمندان هیاهو می گردد

ایلنا/ سامان صفاری بازیگر سریال روزهای آبی از مسئولان خواست تا پیشکسوتان هنر را جز اولویت های واکسیناسیون کرونا قرار دهند.

30 خرداد 1400

خبرنگاران نگاهی دیگر به هولناک ترین فاجعۀ انسانی

تهران- خبرنگاران- کتاب چرنوبیل ساعت 1:23:40 نوشته آندرو لدربارو یکی از تازه ترین آثار ترجمه شده در رابطه با حادثه چرنوبیل است که کوشش می نماید علاوه بر دستیابی به نوعی از آگاهی کمتر دست کاری شده از این جریان به زبانی ساده و فارغ از اصطلاحات تخصصی دانش هسته...

28 خرداد 1400

سیگار؛ تنها محصولی که ارزان است و صف هم ندارد تحریم هم نیست!

معاون بهداشت وزارت بهداشت آمار های مصرف و همچنین عوارض جبران ناپذیر استعمال سیگار و قلیان را تشریح کرد و گفت: چگونه ما در همه چیز تحریم هستیم، به جز تنباکو و سیگار و خیلی راحت می آیند و فراوری می نمایند و کسی هم با آن ها کاری ندارد.

26 خرداد 1400

شاهنامه امیرکبیر، ستاره ای درخشان

خبرنگاران ، معراج قنبری: شاهنامه امیرکبیر حاصلِ تجمیع تفکر و درایت و ذوق و هنر اصیل است؛ کاری که با نام هایی چون عبدالرحیم جعفری، محمد بهرامی، حسین اسلامیان، محمد احصایی و علی اصغر معصومی گره خورده است. همکاری مدیر انتشارات امیرکبیر با محمد بهرامی به...

24 خرداد 1400

اختلال در ماتریکس؛ مستندی بحث برانگیز درباره گیر افتادن در وانمایی

کمتر فیلمی را مانند ماتریکس پیدا می کنید که چنان تاثیرات ماندگار و چندجانبه ای را روی مدیوم سینما و مخاطبانش گذاشته باشد. دو دهه از نمایش فیلم گذشته اما همچنان و از زوایای مختلف به آن پرداخته می گردد، چه در قالب کتاب و مقاله و چه در قالب مستند. خیلی از...

19 خرداد 1400

آیین معرفی اولین دوره شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر مجازی برگزار می گردد

تهران (پانا) - آیین معرفی اولین دوره شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر به صورت مجازی و با حضور سید عباس صالحی و معاونان وزارت فرهنگ وارشاداسلامی و مدیران نهادها و سازمان های همکار، ساعت 14:30 روز یک شنبه پنجم اردیبهشت ماه برگزار می گردد.

11 خرداد 1400

سریال جدید مهدویان آماده پخش می گردد

مراحل فنی و تصویربرداری سریال زخم کاری به صورت همزمان برای رسیدن به پخش در حال اجرا است.

6 خرداد 1400

(تصاویر) راز این پانزده عکس عجیب هیچ گاه کشف گردد!

مسائل رمزآلود و حقایق کشف نشده معمولا از جذابیت بالایی برای افراد مختلف جامعه برخوردار هستند و واکنش های متفاوتی نسبت به نشان داده می گردد. بعضی شاید با دیدن و شنیدن آن ها به وجد آمده و شگفت زده شوند و بعضی نیز وحشت زده!

4 خرداد 1400

آموزش الفبای فارسی به بچه ها با شعر

به گزارش خبرنگاران ، آموزش الفبای فارسی عنوان آخرین اثر منتشر شده از مرضیه صادق، نویسنده و تصویرگر حوزه کودک و نوجوان است که سال گذشته در 35 سالگی در اثر سکته قلبی ناشی از کرونا درگذشت.

30 اردیبهشت 1400

دردسرهایی از جنس دراکولا

تهران (پانا) - انتقاد اخیر از بعضی صحنه های دراکولا، مهران مدیری و دیگر عوامل این سریال را با چالشی جدید روبرو نموده است؛ جریانی که با ارسال یک نامه انتقادی از دو هفته قبل شروع و حالا متن آن رسانه ای شده است.

26 اردیبهشت 1400

ماجرای درگیری در بخش کرونا بیمارستان دزفول

پس از انتشار فیلمی در فضای مجازی با عنوان درگیری حراست بیمارستان بزرگ دزفول با یکی از اعضای کادر درمان، دانشگاه علوم پزشکی با انتشار خبری واکنش نشان داد.

25 اردیبهشت 1400
تعداد: (297)