ادبیات

برگزاری مراسم سنتی کوسه گلین در ماکو

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ماکو گفت: به رسم سال های پیشین سال جاری نیز مراسم سنتی کوسه گلین و خیدیرنبی در ماکو برگزار گردید.

7 فروردین 1399

بخش به علاوه فجر به سود جشنواره تئاتر فجر است؟

طراح و کارگردان نمایش وقتی همه خواب بودیم درباره مزیت بخش به علاوه فجر در جشنواره تئاتر فجر گفت.

2 فروردین 1399

بیش از 15 کمیته برنامه ریزی دهه فجر در ایرانشهر تشکیل شد

معاون سیاسی فرماندار ایرانشهر گفت: بیش از 15 کمیته برای هرچه بهتر برگزار کردن ویژه برنامه های یوم الله دهه فجر در این شهرستان تشکیل شده است.

18 اسفند 1398

آنچه باید رعایت کنیم تا یک سفر لذت بخش داشته باشیم

روزنامه جام جم - فاطمه فراهانی: وقتی بحث سفر پیش می آید و فرصت و مجالی برای سفر کردن، اولین چیزی که فضای ذهن مان را پر می نماید، مقصد است؛ انتخاب مقصد؛ این که کجا برویم؟ چطور برویم؟ و... بعد هم راه می افتیم توی صفحه های اینترنت و شبکه های اجتماعی، دنبال پیدا...

9 بهمن 1398

با فرهنگ، روحیات و آشپزی ایتالیایی بیشتر آشنا شوید

آشنایی با فرهنگ، آداب و رسوم و روحیات کشورهای مختلف به گردشگران و علاقه مندان به سفر یاری می نماید که هنگام سفر راحت تر بتوانند با جامعه محلی و مردم بومی ارتباط برقرار نموده، در نتیجه تجربه سفر خود را ارتقا دهند.

4 بهمن 1398

قاب کوچکی که حواسمان را از زندگی پرت کرده است

فناوری شهرهایمان، محیط زیستمان و حتی خودمان را تغییر می دهد، بدون آنکه فرصت داشته باشیم به درستی با این تغییرات سازگار شویم.

24 دی 1398

میراث فرهنگی نقطه مشترک دو کشور ایران و یونان است

وزیر فرهنگ و ورزش یونان با اشاره به غنای فرهنگ ایران اظهار کرد: میراث فرهنگی نقطه مشترک دو کشور ایران و یونان است و تبادل دانش و تجربیات می تواند نقطه شروع این همکاری ها باشد.

24 دی 1398

کانادا برندگان جوایز ادبی گاورنر جنرال خود را معرفی کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از وبسایت شورای کانادا، اواخر سه شنبه برندگان جوایز ادبی معتبر گاورنر جنرال (جی جی بوکس) توسط شورای هنرهای کانادا معرفی شدند.

24 آذر 1398

برپایی برنامه های بزرگداشت کیارستمی از تفلیس تا ایتالیا

سینمای ایران این روزها با بزرگداشت عباس کیارستمی و نمایش فیلم های ایرانی در رویدادهای مختلف جهانی حضور دارد.

8 آذر 1398

دانشجویان ایتالیایی در یک دانشگاه ایرانی فارسی یاد می گیرند

به گزارش خبرنگاران، علی غنایی، رئیس اداره دانشجویان بین المللی دانشگاه فردوسی مشهد در مورد سفر دانشجویان ایتالیایی به ایران گفت: با توجه به سیاست ها و رویکردهای بین المللی شدن دانشگاه و افزایش جذب و فراهم آوری شرایط حضور متقاضیان اروپایی برای تحصیل...

3 آبان 1398

نسل کشی تنها به هولوکاست اطلاق نمی شود، حذف بومیان کانادا یک تراژدی است

بر اساس گزارشات مستند منتشره، دولت کانادا مسبب کشتار سیتماتیک بیش از 1000 زن و دختر بومی در طول سه دهه اخیر در این کشور بوده است.

10 مهر 1398

آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم مردم در چین

یکی از مللی که در جهان به فرهنگ و تاریخشان بسیار می بالندو بر آن اصررا می ورزند، چینی ها هستند. چینی ها دارای تمدن چندین هزار ساله هستند که به خاطر آن دارایی های معنوی و مادی بسیاری را امروزه در اختیار دارند. فرهنگ مردم در چین بسیار تحت تاثیر هر آن چه که...

29 اردیبهشت 1398