همه اخبار و مقاله ها

مجموعه تاریخی حمام سلطان امیر احمد

حمام سلطان امیر احمد کاشانحمام سلطان امیر احمد کاشان یکی از جاذبه های تاریخی توریستی کاشان است که در محله ای قدیمی و نزدیک خانه های تاریخی کاشان قرار گرفته است. جایی که هر گردشگری را خواه نا خواه به سوی خود می کشاند.

16 فروردین 1399

تسهیل در دسترسی مردم نوشهر به ساحل دریا

خبرنگاران/مازندران فرماندار نوشهر گفت: دسترسی مردم نوشهر به دریا به وسیله بازگشایی 4 کیلومتر ساحل، تسهیل شده و زیباسازی می گردد.

15 فروردین 1399

برکه های قشم ساماندهی می شوند

به گزارش خبرنگاران، به نقل از منطقه آزاد قشم، عبدالرضا دشتی زاده بیان داشت: بسیاری از آب انبارهای کهن قشم به حال خود رها شده و در خطر تخریب قرار گرفته اند. بعضی از این برکه ها واقع در روستاهای تمگز، ریگو و باسعید و بازسازی شده و مرمت سایر این سازه ها نیز...

15 فروردین 1399

ویروس کرونا؛ هنگام خروج ضروری از خانه به چه مواردی باید توجه کنیم؟

در صورت خروج ضروری از منزل ضمن رعایت بهداشت فردی باید بهداشت عمومی را رعایت کنیم تا باعث افزایش چرخه انتشار ویروس کرونا نباشیم.

15 فروردین 1399

حمله موشکی و توپخانه ای عربستان به صعده

عربستان سعودی دیشب شهرستان مرزی رازح در استان صعده واقع در شمال یمن را هدف حملات توپخانه ای و موشکی خود قرار داد.

15 فروردین 1399

شخم زدن یک تپه تاریخی، مسئولین میراث به پاریس رفتند

به گزارش خبرنگاران، در این هفته خبر رسید که مسئولین سازمان میراث فرهنگی از جمله معاون میراث و رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی راهی پاریس شدند تا از یکی از پرونده های پیشنهادی برای ثبت جهانی یونسکو دفاع نمایند؛ این پرونده مربوط به ثبت قنات های ایران در فهرست...

14 فروردین 1399

نمایشگاه صنایع دستی و توانمندی های روستایی در بانه برپا می گردد

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بانه گفت: به مناسبت 15 مهرماه گرامیداشت روز روستا نمایشگاه صنایع دستی و توانمندی های روستایی با 30 غرفه در بخش آرمرده شهرستان بانه برپا می گردد.

14 فروردین 1399

عسگری: خوشحالی کسب نخستین سهمیه المپیک تاریخ کاراته را در مسئولان ورزش ندیدم، مسئولیتم سنگین تر شد

عضو تیم ملی کاراته گفت: توقع داشتم به عنوان اولین ورزشکار کاراته که پیروز به کسب سهمیه المپیک شده، شاهد خوشحالی و انتقال آن از طرف مسئولان ورزش باشم.

14 فروردین 1399

اشرف غنی بار دیگر رئیس جمهور افغانستان شد

اشرف غنی بر اساس اعلام کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان با کسب بیش از50 درصد آرا پیروز چهارمین انتخابات ریاست جمهوری افغانستان شد.

14 فروردین 1399

اکران فیلم های جشنواره عمار در هند

سه فیلم از آثار جشنواره مردمی عمار با همکاری رایزنی فرهنگی ایران در دهلی نو در هندوستان به نمایش در آمد.

14 فروردین 1399

کره شمالی جنگنده اف 35 ترامپ را هم سرنگون خواهد نمود

به گزارش خبرنگاران، مجله نشنال اینترست از قدرت غافلگیرکننده نظامی کره شمالی برای ارتش آمریکا در صورتی که ترامپ به ماجراجویی نظامی علیه پیونگ یانگ روی آورد، پرده برداشت.

14 فروردین 1399

نخستین کشتی یخچال دار کشور در بندرعباس به آب انداخته شد

نخستین کشتی یخچال دار (پشتیبانی ماهیگیری) به دست متخصصان داخلی در بندرعباس ساخته و با موفقیت آب اندازی شد.

13 فروردین 1399

هند اولین ربات آموزشی خود را با هوش مصنوعی بالا فراوری کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از آسین ایج، ربات یادشده می تواند ضمن تعامل با کاربران مانند یک معلم به سوالات مختلف پاسخ دهد و همچنین موضوعات مختلف معین شده را به دیگران آموزش دهد.

13 فروردین 1399

روز طبیعت در خانه بمانید تا جریمه نشوید

خبرنگاران/البرز فرمانده انتظامی البرز گفت: افرادی که مصوبات ستاد ملی کرونا را نادیده گرفته ودر روز طبیعت به تفرجگاه ها مراجعه نمایند، ضمن توقیف خودروشان، مبلغ 500 هزارتومان نیز جریمه خواهند شد.

13 فروردین 1399

ازدواج زن ایرانی با مرد خارجی چه شرایطی دارد؟

مطابق قانون مدنی و حمایت از خانواده اگر زن ایرانی بخواهد با مرد خارجی ازدواج کند باید از دولت اجازه بگیرد.

13 فروردین 1399

استانداردهای دوگانه غرب درباره تست SLBM توسط کره شمالی و فرانسه

آمریکا، روسیه، چین، انگلستان ، و هند بوده و اکنون کره شمالی در ردیف کشورهایی قرار می گیرند که دارنده موشک های بالستیک شلیک شونده از زیردریایی (SLBM) هستند و البته تعدادی از کشورهای مذکور، فناوری شلیک موشک کروز از زیردریایی را هم در اختیار دارند.

13 فروردین 1399

درخواست ترکیه از روسیه برای آتش بس فوری در ادلب

وزارت خارجه ترکیه بار دیگر درخواست ها برای توقف عملیات ارتش سوریه ضد تروریست ها در ادلب و برقراری آتش بس فوری در این منطقه را تکرار کرد.

12 فروردین 1399

عمارت فاضلی ساری ، تلفیقی از معماری پهلوی و قاجار

عمارت فاضلی ساری، هنر معماری دوره قاجار و پهلوی را در خود جای داده و در کنار طبیعت بکر و دیدنی مازندران تبدیل به یکی از مراکز گردشگری شده است. عمارت فاضلی در محله ای به نام آب انبار نو بنا شده و دارای دو مجموعه مسکونی است که هر کدام متعلق به یک دوره تاریخی...

12 فروردین 1399

بدون روسیه صلح و امنیتی در اروپا وجود ندارد، غرب به کرات منافع روسیه را نادیده گرفته

یکی از سیاستمداران بلند پایه حزب چپ آلمان با انتقاد از رفتارهای غلط غرب در برابر روسیه تاکید کرد که بدون این کشور یا در رویارویی با آن هیچ صلح و امنیتی در اروپا وجود نخواهد داشت.

11 فروردین 1399

ترکیه باز هم رفتار یونان را به رفتار نازی ها تشبیه کرد

سخنگوی وزارت خارجه ترکیه در یک بیانیه به مواضع اخیر وزیر خارجه یونان درباره موضوع مهاجران، لیبی و اقلیت تُرک تبار در یونان تاخته است.

11 فروردین 1399
تعداد: (946)