سلامتی و پزشکی

سرشیشه، عامل پوسیدگی دندان کودک

در بیشتر شیرخواران، اولین دندان ها حول وحوش 6 ماهگی خارج می شوند اما گاهی یک نوزاد با دندان متولد می گردد. سایر شیرخواران در زمان ظهور اولین دندان، 12 ماهه یا عظیم تر هستند. در سن 5/2 سالگی تمام دندان های شیری کودک باید خارج شده باشند. احتمالا دندان های...

28 شهریور 1400

کیفیت غذاها و مسأله ی غذا خوردن

خوردن، یکی از نیازهای اساسی و عمده ی انسان هاست. گاهی یادمان می رود غذا باید ارزشی بیش از برطرف ساختن گرسنگی داشته باشد. در طول زندگی، ما وعده های غذایی زیادی می خوریم؛ به طور تقریبی روزی چهار وعده ضرب در روزهای زندگی مان. با این حال، لحظه های کمی، به...

27 شهریور 1400

تور ارزان برزیل: رئیس جمهور واکسن نزده برزیل در نشست مجمع عمومی سازمان ملل حضور پیدا می نماید

ژایر بولسونارو، رئیس جمهور برزیل با وجود عدم واکسینه شدن در برابر بیماری کووید، از حضورش در نشستهای مجمع عمومی سازمان ملل طی روزهای آینده در نیویورک اطلاع داد.

27 شهریور 1400

سلبریتی ها باید مالیات فرهنگی بدهند

زندگی امروز- رد پای سلبریتی ها در همه جا دیده می شود. فضای واقعی؛ اما این روزها جای خودش را بیشتر به فضای مجازی و شبکه های اجتماعی داده است. برای همین سلبریتی ها بیشتر از آن که در جهان واقعی ما حضور داشته باشند، رفتار و کنش و واکنش هایشان هر لحظه در جهانی...

26 شهریور 1400

حمایت از بخش خصوصی شاه بیت تحقق اهداف دولت است

استاندار فارس با بیان اینکه مدیریت بیماری کرونا و رسیدگی به معیشت مردم دو اولویت اصلی دولت و رئیس جمهور است، گفت: حمایت از بخش خصوصی شاه بیت تحقق این دو هدف مهم است.

20 شهریور 1400

وزیر بهداشت: نمکی، شهید زنده است

وزیر نو بهداشت در توصیف نمکی، وزیر سابق، او را شهید زنده خواند.

12 شهریور 1400

رشیدی کوچی: واکسیناسیون عمومی باید به سرعت پیش برود

یک عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی، تاکید نمود: باید هرچه سریعتر جمعیت کشور علیه کرونا واکسینه شوند، البته مردم هم باید نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی کوشا باشند.

11 شهریور 1400

این توصیه های خانگی، کرونا را درمان نمی نمایند

از زمان آغاز همه گیری، خوراکی ها، داروها، گیاهان دارویی و عادت های بسیاری به اسم داروهای درمان کرونا معرفی شدند. داروهایی که جز تعداد کمی از آنها، باقی به وسیله هیچ یک از مراجع پزشکی، تحقیقاتی و آزمایشگاهی به اسم دارو موثر در مقابله با کووید 19 تایید نشد....

8 شهریور 1400

8 علت دفع دردناک مدفوع

اگر احساس درد در مقعد طی 24 تا 48 ساعت تسکین نیابد، خونریزی مداوم از رکتوم را تجربه می کنید، توده ای دارید که بهبود نمی یابد یا با تب همراه با درد مقعدی روبرو هستید، باید به پزشک مراجعه کنید.

3 شهریور 1400

راهنمای خرید رینگ لایت

چگونه تصاویر شفاف و مجذوب کنندهی از چهره خود ثبت کنیم؟تا به حال به این دقت نموده اید که عکس ها یا فیلم های پرتره باکیفیت و شفافی که در فضای مجازی می بینید، چگونه گرفته شده اند؟ اگر تصور می کردید که آنها قطعاً از یک دوربین بسیار گران قیمت و تجهیزات فوق حرفه...

1 شهریور 1400

حادثه برخورد دو قطار در قزوین 20 مصدوم برجا گذاشت

مدیرکل مدیریت بحران استانداری قزوین گفت: براثر برخورد 2 قطار در محدوده نیکویه در راستا راه آهن تاکستان به سمت رشت 20 نفر مصدوم شدند.

1 شهریور 1400

چاپ کتاب این روزها بسیار هزینه بر است

اسما پورجبلی، نویسنده حوزه کودک و نوجوان در ارومیه، در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران در آذربایجان غربی، گفت: یکی از معضلات و مسائل نویسندگان هزینه بر بودن چاپ کتاب است. می بایست یک حامی داشته باشید تا بتوانید برای چاپ کتابتان اقدام کنید، مخصوصا اگر شغلی...

24 مرداد 1400

خط نو تولید واکسن کووایران از نیمه دوم تیرماه راه اندازی می شود

به گزارش خبرنگاران، حسن جلیلی مدیر طرح تولید واکسن کووایران شب گذشته در یک برنامه تلویزیونی گفت: تا به امروز بیش از یک میلیون دوز واکسن تولید شده که پس از طی مراحل قانونی به تدریج در اختیار وزارت بهداشت و درمان قرار خواهد گرفت.

20 مرداد 1400

توسعه سرویس ها و سامانه خدمات غیر حضوری شهروندی در بیمه سلامت

معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت، نسبت به توسعه سرویس ها و سامانه خدمات غیر حضوری شهروندی در سازمان بیمه سلامت تاکید نمود.

15 مرداد 1400

نقطه صفر مسکو کجاست؟

مسکوی شگفت انگیز، مرکز کشور روسیه، شهری عظیم است که قلمرو ای به مساحت 2511 کیلومتر مربع را در بر داشته و بیش از 12 میلیون نفر جمعیت دارد. این شهر مرکز میراث فرهنگی، گردشگری، مالی و سیاسی کشور به تعداد می رود.

10 مرداد 1400

واکسن های فایزر و مدرنا علیه گونه لامبدا موثرند

محققان بر این باروند که واکسن های کرونای شرکت های فایزر و مدرنا هر دو در برابر نوع سویه دردسرساز لامبدا ویروس کرونا که اکنون در 31 کشور مشخص شده است، موثرند.

5 مرداد 1400

احتمال ابتلا بچه ها به عوارض شدید کووید 19 اندک است

نتایج تجزیه و تحلیل تازه ترین اطلاعات درمورد ابتلا به ویروس کرونا حاکی است که خطر بروز عوارض شدید یا مرگ در اثر ابتلا به کووید 19 در بچه ها بسیار کم است.

4 مرداد 1400

رستوران ها عامل اصلی انتقال کرونا هستند ، باید ظرفیت حداکثر50 درصدی ادارات رعایت گردد

استاندار تهران گفت: رستوران ها عامل اصلی انتقال بیماری کرونا هستند پس بنابراین باید در فعالیت این اصناف نظارت گردد.

3 مرداد 1400

عوامل تاثیرگذار در خرید نهال گردو پرسود و پر محصول

رپرتاژ آگهی- باردهی و سود یک نهال یا باغ، رابطه مستقیمی با خرید نهال گردو با کیفیت و مرغوب دارد. با خرید نهال گردو مرغوب، می توان انتظار افزایش فراوری محصول را داشت که در پی آن سود بیشتری را کسب خواهید کرد.

1 مرداد 1400

10 ماده غذایی گیاهی برای بهبود سلامت کلیه ها

بهبود عملکرد کلیه ها به راحتی با مصرف گزینه های غذایی سالم امکان پذیر است. بیش از 10 نوع ماده غذایی گیاهی وجود دارند که منجر به حفظ سلامت این اعضای حیاتی بدن می شوند.

30 تیر 1400
تعداد: (374)