معماری و عمران

انگیزه های آنکارا از روابط با لیبی

مجموعه ای از اهداف سیاسی، مالی و نظامی، موجب آن شده که لیبی در استراتژی سیاست خارجی ترکیه برای آفریقا و شرق مدیترانه، اهمیت بالایی پیدا کند.

23 اردیبهشت 1400

سیستم حمل ونقل کشور باید توسط یک متولی معین اداره گردد

نایب رئیس کمیسیون حمل ونقل و لجستیک اتاق ایران معتقد است: دولت در سال 1400 و با قید فوریت باید به منظور سروسامان دادن به شرایط حمل ونقل کشور یک متولی تعیین در این حوزه تعیین کند.

13 اردیبهشت 1400

رجا به دنبال راه اندازی قطار های 5 ستاره جدید خبرنگاران

شرکت حمل و نقل ریلی رجا با افزایش تعداد بازسازی ها و راه اندازی قطار های 5 ستاره، به دنبال خدمات دهی بیشتر و بهتر است.

12 اردیبهشت 1400

خبرنگاران مشارکت بخش خصوصی برای فراوری مسکن تقویت می گردد

تهران - خبرنگاران - معاون مسکن و ساختمان با اشاره به اینکه مشارکت بخش خصوصی برای فراوری مسکن تقویت می گردد گفت: دبیرخانه تعامل دولت با بخش خصوصی برای فراوری مسکن در وزارت راه و شهرسازی تشکیل شد.

29 فروردین 1400

حمایت سازمان نوسازی و وزارت کار از تأمین مسکن باکیفیت برای اقشار کم درآمد

تفاهم نامه همکاری مشترک میان سازمان نوسازی و دفتر تعاونی های توزیعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با هدف حمایت از تأمین مسکن باکیفیت برای اقشار کم درآمد و تامین سرانه های خدماتی در محلات دارای بافت فرسوده و ناکارآمد به امضاء رسید.

26 فروردین 1400

انتها ترجمه رمانی مستند درباره فروپاشی دیوار برلین

خجسته کیهان در گفت وگو با خبرنگاران ، از به انتها رساندن ترجمه رمانی درباره فرو ریختن دیوار برلین در آلمان اطلاع داد و گفت: کتابی که تازگی ترجمه آن را تمام کردم یک رمان مستند است و به سبکی نوشته شده که اخیرا در فرانسه چند رمان شبیه آن به چاپ رسیده است.

15 فروردین 1400

یاخته های پشتیبان در بافت عصبی کدامند؟

یاخته های پشتیبان در بافت عصبی همان سلول های پشتیبان نوروگلیا هستند. وظیفه اصلی این یاخته های پشتیبان ساخت غلاف میلین، مقابله با میکروب ها و ذرات خارجی و مراقبت از اعصاب محیطی و مرکزی است.

27 اسفند 1399

اندازه استاندارد لوله بخاری

اندازه استاندارد لوله بخاری چیست و چگونه می توان از کم و کیف آن مطلع شد؟ با فرا رسیدن فصل سرما شاید این اصلی ترین پرسشی باشد که بسیاری از مردم آن را مطرح می نمایند. از همین رو در مطلب پیش رو به دنبال یافتن پاسخی برای این پرسش خواهیم بود و مهم...

17 اسفند 1399

پروژه ای که با دخالت امریکا استحاله شد، جلوگیری از هدر رفت2300میلیاردی بیت المال با ماهواره

بر اساس آمارها از 43 مخاطرات طبیعی 34 مورد آن در کشور رخ می دهد، ضمن آنکه ایران در حوزه بلایای طبیعی و در زمینه ریسک وقوع در رتبه 11 جهانی و در زمینه وقوع زلزله در صدر این جدول جهانی قرار گرفته است و بنا به گفته محققان، آسیا و اقیانوسیه همیشه دچار مخاطرات...

15 اسفند 1399

بازار وکیل کجاست ، اطلاعاتی که برای گردش باید داشته باشید

بازار وکیل یکی از زیباترین دستاوردهای معماری بوده که هنر، زیبایی، فکر و خلاقیت مردم ایران و شیراز را به رخ جهانیان می کشد. قرار دریافت این بنا در کنار حمام وکیل و مسجد وکیل بیشتر پرده از زیبایی های آن بر می دارد. با ما در مقاله بازار وکیل کجاست همراه باشید...

12 اسفند 1399

رایزنی وزرای خارجه ایران و جمهوری آذربایجان در باکو

وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان در باکو ملاقات نموده و به مصاحبه نشستند.

8 اسفند 1399

سفر به آمریکا: راهنمای سفر به واشنگتن D.C ، آمریکا

در حالی که اعضای کنگره آمریکا و همراهانشان پول زیادی خرج می نمایند، بیشتر این شهر بسیار فقیر و به نوعی خطرناک هستند. شما سعی کنید به برخی از جاهای خاص شهر نروید. با این وجود جمعیت دانشجویی، این شهر را سرزنده نگه می دارد. گردشگر های زیادی از تمام جهان برای...

27 بهمن 1399

مردم بیشتر گاز می سوزانند یا صنایع؟

آنالیز های جام جم درباره شرایط مصرف گاز نشان می دهد نقش مردم در هدر دادن گاز خیلی کمتر از چیزی است که مسؤولان ادعا می نمایند.

25 بهمن 1399

غلامی: نیازی به تربیت معلم فنی وحرفه ای در مقطع دکتری نداریم

وزیر علوم با تاکید براینکه در شرایط فعلی نیازی به تربیت معلم فنی وحرفه ای در مقطع دکتری نداریم، گفت: دانشگاه تربیت دبیر شهیدرجایی از ماموریت اصلی خود فاصله گرفته است.

23 بهمن 1399

ماجرای اولین حمام دوش دار در تهران

سمینو پسر در نیمه دوم پادشاهی ناصرالدین شاه در خیابان لختی (= دروازه دولت = سعدی فعلی) حمامی بنا می نماید و برای نخستین بار در این حمام دوش کار می گذارد و به این ترتیب بنیان گذار این امر می گردد. حمام سمینو تا دوران پهلوی دوم فعال بود.

21 بهمن 1399

سربلندی مدارس کشور در آزمون سخت زلزله های دو دهه گذشته

تهران (پانا) - مروری بر عملکرد سازمان نوسازی مدارس کشور در روز ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی نشان می دهد که این سازمان توانسته است با احداث فضاهای استاندارد و ایمن، اعتماد و امنیت را برای شهروندان به ارمغان آورده و در برابر زلزله های دو...

16 بهمن 1399

فراخوان واریز قسط دوم طرح ملی مسکن پردیس

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس گفت: با توجه به پیشرفت خوب پروژه های طرح ملی مسکن، متقاضیان آماده واریز قسط دوم 40 میلیون تومانی باشند.

15 بهمن 1399

کاهش 15 درصدی قیمت مسکن

رییس اتحادیه مشاوران املاک با بیان اینکه قیمت مسکن 15 درصد کاهش یافته است، گفت: شمار معاملات مسکن در آذرماه در تهران 75 درصد و در کل کشور 33 درصد نسبت به زمان مشابه سال گذشته کاهش یافته است.

5 بهمن 1399

فواید روغن عناب برای پوست

روغن عناب سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی مهم از جمله ویتامین E ، B- کمپلکس، زینک، مس، سلنیوم، کرومین و ید است. مسئله دیگر این که برای تمام انواع پوست مناسب است. این روغن، سبک بوده، چسبناک نیست، بدون بو است و ماندگاری طولانی دارد.

11 دی 1399

داوران بخش مسابقه تبلیغات سینمای ایران در جشنواره فجر 39 معرفی شدند

تهران (پانا) - داوران بخش مسابقه تبلیغات سینمای ایران در سی و نهمین جشنواره فیلم فجر معرفی شدند.

8 دی 1399
تعداد: (79)