صنایع دستی

برگزاری مراسم سنتی کوسه گلین در ماکو

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ماکو گفت: به رسم سال های پیشین سال جاری نیز مراسم سنتی کوسه گلین و خیدیرنبی در ماکو برگزار گردید.

7 فروردین 1399

اشتغال هزار و 648 نفر در صنایع دستی خراسان رضوی

خبرنگاران/خراسان رضوی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی از اشتغال 1648 نفر در حوزه صنایع دستی استان اطلاع داد.

3 فروردین 1399

معین اولیه عرصه و حریم 2 بنای تاریخی در ایلام

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ایلام از مشخص اولیه عرصه و حریم دو بنای تاریخی به منظور ثبت حریم در استان خبر داد.

26 اسفند 1398

ناشناخته حتی برای ایرانی ها

خبرنگاران/سیستان و بلوچستان اگر مجبور به انتخاب بین سیستان و بلوچستان و دوبی شوید، کدام را برای سفر انتخاب می کنید؟

22 اسفند 1398

شروع گردشگری معدنی به زودی

خبرنگاران/کرمان سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان از آنالیز طرح گردشگری معدنی از جمله گردشگری معادن زغالسنگ شهرستان های زرند، کوهبنان و راور اطلاع داد و گفت: با همکاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به دنبال آنالیز و اجرای این...

16 اسفند 1398

رونمایی بخشی از پرده خانه خدا در نمایشگاه صنایع دستی تبریز

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، این پارچه مطهر از جنس ترمه و ابریشم است که با بهره گیری از هنر گلابتون دوزی با طلا و نقره مزین شده است.

16 اسفند 1398

آذربایجان شرقی قابلیت توسعه گردشگری حلال را در خود دارد

خبرنگاران/آذربایجان شرقی مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی با اشاره به پتانسیل بالای استان در جذب گردشگران مسلمان گفت: می توان با توسعه و رونق گردشگری حلال، زمینه حضور مسلمان و دیگر علاقمندان به این نوع از گردشگری را از کشورهای...

13 اسفند 1398

کالا های فرهنگی از جنس اقتصاد دانش بنیان هستند

ارزش افزوده ایجاد شده در کالا های فرهنگی از جنس ارزش افزوده مد نظر اقتصاد دانش بنیان است.

10 اسفند 1398

طرح دهکده گردشگری در بافت تاریخی شیراز اجرا می گردد

شهردار منطقه تاریخی و فرهنگی شیراز از اجرای طرح دهکده گردشگری شیراز در بافت تاریخی این شهر خبرداد و گفت: 29 بسته سرمایه گذاری برای احیای بافت تاریخی شیراز پیش بینی شده است.

4 اسفند 1398

حضور سرمایه گذاران ترکیه، چین و عمان در ساحل گلستان

مدیر کل میراث فرهنگی گلستان از شکل گیری پروژه هایی با حضور سرمایه گذاران کشورهای ترکیه، چین و عمان در ساحل دریای خزر در استان گلستان اطلاع داد.ابراهیم کریمی در همایش شورای اسلامی شهر و روستاهای بخش مرکزی شهرستان آزادشهر اظهار کرد: امروزه در حوزه زیرساخت...

1 اسفند 1398

آمادگی استان گیلان برای خدمت رسانی به مسافران در روزهای پایانی تابستان

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری گیلان با اشاره به تراکم جاده های استان در روزهای پایانی فصل تابستان گفت: هدف ما این است تا تسهیلاتی را فراهم کنیم که سفر گردشگران بدون دغدغه انجام گردد.

30 بهمن 1398

رونمایی از اپلیکیشن های گردشیار خوزستان و معرفی سیستان و بلوچستان

اپلیکیشن گردشیار خوزستان و اپلیکیشن معرفی استان سیستان و بلوچستان ظهر آدینه 25 بهمن ماه در جریان برپایی نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی رونمایی شد.

27 بهمن 1398

تجارت آزاد ویزا ادامه دارد

رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی استان تهران می گوید: پای دلال ها و واسطه ها در تجارت آزاد ویزا در میان است، و دفاتری با پوشش غیررسمی وکلای مهاجرت وارد حوزه خرید و فروش ویزا شده اند.

5 بهمن 1398

محبوب ترین جاذبه های توریستی در شهر هوشی مین

ویتنام یکی از کشورهایی است که در سال های اخیر در زمینه گردشگری و جذب توریست بسیار عالی عمل نموده است و تقریبا به یک مقصد گردشگری محبوب در جنوب شرقی آسیا تبدیل شده است.

30 دی 1398

ارزیابان شورای جهانی صنایع دستی به شیراز سفر می نمایند

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس از حضور ارزیابان شورای جهانی صنایع دستی تا 15 روز دیگر به شیراز اطلاع داد.

25 دی 1398

میراث فرهنگی نقطه مشترک دو کشور ایران و یونان است

وزیر فرهنگ و ورزش یونان با اشاره به غنای فرهنگ ایران اظهار کرد: میراث فرهنگی نقطه مشترک دو کشور ایران و یونان است و تبادل دانش و تجربیات می تواند نقطه شروع این همکاری ها باشد.

24 دی 1398

نمایشگاه لباس ها و دست بافته های سنتی روسیه در مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران

نمایشگاه لباس ها و دست بافته های سنتی روسیه، صبح هم زمان با روزهای فرهنگی روسیه در ایران در تالار آبی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران افتتاح شد.

12 دی 1398

تجربیاتی که شما را در سفر به مسقط کمک می نماید

عمان، کشوری در میان کوهستان و دریا بوده که به دلیل نوع حکومت حاکم بر آن، اخلاق حاکمانش برای گران قیمت کردن همه چیز و موقعیت آن، تبدیل به بهشت کوچک و آرامی در نزدیکی آب های گرم شده است. این شهر سالیان پیش در نزدیکی 2 بندر طبیعی تشکیل شده و از آن موقع با داشتن...

29 آبان 1398

سفر اینفلوئنسرهای اینستاگرامی به ایران، پروژه وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی است

وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: سفر اینفلوئنسرهای اینستاگرامی به ایران کار وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی است. ما برای امر تبلیغات، مبارزه با ایران هراسی و معرفی چهره واقعی ایران کارهای مختلفی را در زمینه تبلیغات انجام می دهیم.

23 آبان 1398

18 خانه تاریخی تبریز به صورت مشارکتی مرمت می گردد

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی از مرمت 18 خانه تاریخی در تبریز به شکل مشارکتی اطلاع داد.

22 آبان 1398
تعداد: (30)