آیین معرفی اولین دوره شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر مجازی برگزار می گردد

به گزارش مجله سفرنامه دبی، تهران (پانا) - آیین معرفی اولین دوره شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر به صورت مجازی و با حضور سید عباس صالحی و معاونان وزارت فرهنگ وارشاداسلامی و مدیران نهادها و سازمان های همکار، ساعت 14:30 روز یک شنبه پنجم اردیبهشت ماه برگزار می گردد.

آیین معرفی اولین دوره شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر مجازی برگزار می گردد

به گزارش روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر در هفت حوزه ادبیات، موسیقی، صنایع دستی و سنتی، مدولباس، سینما، هنرهای تجسمی و هنرهای نمایشی تشکیل می شوند. در دو حوزه چاپ و بسته بندی و رسانه و مطبوعات به دلیل به حد نصاب نرسیدن شهرها در مرحله پایانی به عنوان شهرهای شایسته پیوستن به شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر معرفی می شوند.

ابراهیم حیدری دبیر اجرایی طرح شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر با توجه به شیوع ویروس کرونا و رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی و همچنین در نظر دریافت سلامت همکاران، برگزاری این مراسم با محدودیت تعداد حاضران و به صورت مجازی و از درگاه اسکای روم پخش خواهد شد.

به گفته وی دراین رویداد 367 شهر از 31 استان کشور برنامه های خود را به دبیرخانه ارسال کردند و بیش از 9600 نفرساعت کارگاه آموزشی در مراکز استان های سراسرکشور با همکاری ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و شهرداری ها و انجمن های هنری و فرهنگی برگزارشده است. پس از چند مرحله ارزیابی تعداد 143 شهر به مرحله نیمه نهایی راه یافتند و در مرحله نهایی نیز 60 شهر توانستند امتیاز حضور در اولین دوره شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر به دست آورند. شبکه شهرهای خلاق فرهنگ وهنر از بین شهرهایی که بر اساس فراخوان طرح و برنامه خود را به دبیرخانه فرستادند و پس از مراحل ارزیابی انتخاب شدند.

شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر عنوان طرحی برای شناسایی ظرفیت های فرهنگی و هنری در شهرها و مناطق جغرافیایی ایران با نگاه آمایش سرزمینی و ایجاد شبکه هایی برای تعریف همکاری ها و برنامه های مشترک میان آن ها است. اولین دوره شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر با موضوع معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین بامشارکت نهادها و دستگاه های فعال فرهنگی و هنری از جمله سازمان شهرداری و دهیاری های کشور، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی وکمیسیون ملی یونسکو اجرا شد.

لینک ورود به پخش زنده اولین دوره شبکه شهرهای خلاق فرهنگ وهنر:

www.skyroom.onlione/daftar1400r

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 11 خرداد 1400 بروزرسانی: 11 خرداد 1400 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 1819

به "آیین معرفی اولین دوره شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر مجازی برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیین معرفی اولین دوره شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر مجازی برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید