تصویر مار بزرگ الجثه ای که 5 مرد آن را بلند کردند ، سنگین ترین مار دنیا را ببینید

به گزارش مجله سفرنامه دبی، آناکونداهای سبز سنگین وزن های دنیای مارها هستند. سنگین ترین آناکوندای ثبت شده تا کنون 227 کیلوگرم بوده است. این مار بزرگ الجثه 8.43 متر طول و 1.11 متر دور داشت.

تصویر مار بزرگ الجثه ای که 5 مرد آن را بلند کردند ، سنگین ترین مار دنیا را ببینید

به گزارش خبرنگاران، آناکونداهای سبز سنگین وزن های دنیای مارها هستند. با این حال، مقدار آنها در گذشته اغراق آمیز بوده است. سنگین ترین آناکوندای ثبت شده تا کنون 227 کیلوگرم بوده است. این مار بزرگ الجثه 8.43 متر طول و 1.11 متر دور داشت.

در حالی که پایتون مشبک بلندتر است، همچنین باریک است. آناکونداها حجیم هستند. تخمین زده می شود که وزن یک آناکوندای 5.2 متری تقریباً برابر با یک مار پیتون مشبک به طول 7.3 متر باشد.

آناکونداهای سبز غیر سمی هستند و در آمریکای جنوبی و ترینیداد یافت می شوند. آنها بیشتر وقت خود را در آب می گذرانند، معمولاً در باتلاق ها، مرداب ها، نهرهای آهسته و رودخانه ها. به همین دلیل، سوراخ های بینی و چشم ها به جای کناره ها، در بالای سر قرار گرفته اند، به طوری که مار می تواند نفس بکشد و طعمه ها و شکارچیان را در بالای آب ببیند در حالی که بدن بزرگش در زیر آب نگه داشته می شود.

اگرچه آناکوندا اغلب برای اشاره به آناکوندای سبز استفاده می شود، اما در واقع سه گونه دیگر وجود دارد که همگی کوچک تر هستند: آناکوندای بولیوی (Eunectes beniensis)، آناکوندای خال های تیره (Eunectes deschauenseei) و آناکوندای زرد (Eunectes notaeus). همه آنها در آمریکای جنوبی یافت می شوند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 7 بهمن 1401 بروزرسانی: 7 بهمن 1401 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 2380

به "تصویر مار بزرگ الجثه ای که 5 مرد آن را بلند کردند ، سنگین ترین مار دنیا را ببینید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصویر مار بزرگ الجثه ای که 5 مرد آن را بلند کردند ، سنگین ترین مار دنیا را ببینید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید